Wpisy

SaGa to popularna seria japońskich gier RPG, której korzenie sięgają końcówki lat osiemdziesiątych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś odbyła się premiera odświeżonej wersji jednej z jej starszych i popularniejszych odsłon - Romancing SaGa. Tytuł ten trafił również na urządzenia z iOS.

Elon Musk, który został niedawno nowym właścicielem Twittera, w przeszłości wielokrotnie krytykował Apple, a od niedawna zaczął też twierdzić, że firma ta stara się celowo szkodzić jego platformie. W minioną środę dość nieoczekiwanie poinformował on jednak, że odbył spotkanie z Timem Cookiem, w trakcie którego wyjaśnili sobie parę spraw.

Co pewien czas Apple poszerza listę tak zwanych starych oraz przestarzałych produktów.

Reigns to popularna seria gier, w których wcielamy się we władców próbujących jak najdłużej utrzymać się na tronie. Jej najnowsza odsłona, zatytułowana Reigns: Three Kingdoms, jest już dostępna na urządzeniach z iOS za pośrednictwem usługi Netflix.

Wpisy

Przejęcie serwisu społecznościowego Twitter przez Elona Muska delikatnie mówiąc nie poszło gładko. Towarzyszące całemu procesowi zamieszanie sprawiło, że wielu reklamodawców postanowiło ograniczyć lub całkowicie wycofać się ze współpracy z tą platformą. W tym gronie znalazło się też Apple. Musk postanowił skomentować tę sytuację.

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w minioną niedzielę rozdała nagrody BAFTA Children & Young People Award, przyznawane od 1996 roku najlepszym filmom, serialom i programom telewizyjnym skierowanym do młodszych odbiorców. Produkcjom z Apple TV+ udało się zdobyć cztery statuetki.

Pod koniec ubiegłego roku brytyjski urząd antymonopolowy opublikował raport dotyczący duopolu Apple i Google na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Jego przedstawiciele ogłosili teraz rozpoczęcie nowego dochodzenia w tej sprawie.

Apple ogłosiło dzisiaj zwycięzców tegorocznej edycji App Store Awards. Nagrody aplikacji i gry roku otrzymało w sumie 16 tytułów, które wybrał globalny zespół redakcyjny App Store.