Wpisy

W połowie grudnia ubiegłego roku firma Apple udostępniła system iOS 12.5, dedykowany dla starszych urządzeń. Dodano powiadomienia o narażeniu na COVID-19 oraz poprawiono zabezpieczenia.

W serwisie Reuters opublikowano informacje na temat rozpoczęcia procesu budowy nowej fabryki na terenie Wietnamu, który realizowany jest przez firmę Foxconn. Inwestycja pochłonie 270 milionów dolarów.

W ofercie Apple dostępnych jest wiele akcesoriów różnych producentów. Czasem okazuje się, że niektóre partie danego urządzenia mogą być wadliwe, w związku z czym powinny one zostać wyłączone z użytku.

Od kilku lat w ramach kampanii Shot on iPhone Apple publikuje wybrane zdjęcia wykonane przy pomocy różnych iPhone'ów.

Quizy

%

Premiera pierwszego iPhone'a

Sprawdź ile pamiętasz na temat premiery pierwszego iPhone'a

%

iPhone 7

Sprawdź ile wiesz o iPhone 7- smartfonie, który jutro wchodzi do sprzedaży.

%

Steve Wozniak

Sprawdź ile wiesz o jednym z założycieli firmy Apple

Wpisy

Coalition for a Safer Web to organizacja non-profit działająca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w internecie. Jej członkowie zdecydowali się niedawno pozwać Apple za udostępnianie w App Store popularnego komunikatora internetowego Telegram.

W 2017 roku Apple kupiło Shazam - serwis służący do automatycznego rozpoznawaniu muzyki - a następnie zintegrowało go z systemem iOS. Okazuje się, że firma używa danych zbieranych przez tę usługę do przewidywania trendów w muzyce popularnej.

Aktualnie system iOS/iPadOS traktuje jednakowo wszystkie urządzenia audio podłączone do iPada/iPhone'a poprzez Bluetooth. Dla wielu użytkowników jest to bardzo kłopotliwe, ponieważ system obniża poziom głośności muzyki odtwarzanej na głośniku w trosce o słuch użytkowników.

Ostatnio na łamach Bloomberga pojawiły się doniesienia dotyczące nowych MacBooków Pro oraz modelu Air. Tym razem Marg Gurman przedstawił informacje związane z komputerami iMac oraz nowym monitorem.