Wpisy

Skydance Television to współpracująca z Apple wytwórnia odpowiedzialna m.in. za serial „Fundacja". Niedawno ogłoszono, iż rozpoczęła ona prace nad kolejną produkcją powstającą na potrzeby Apple TV+.

Do katalogu Apple Arcade trafia ostatnio coraz więcej starszych gier, które cieszyły się wcześniej pewną popularnością w App Store. Już w najbliższy piątek zadebiutuje tam cyfrowa wersja popularnej planszówki Cluedo.

Jak donosi wiele źródeł tegoroczne iPhone'y będą wyposażone w złącze USB-C, a Apple prawdopodobnie wprowadzi pewne ograniczenia w sposobie jego działania.

Dotychczas na liście wspieranych kontrolerów które są kompatybilne z produktami Apple znajdowały się między innymi akcesoria od Xbox'a, PlayStation, Nintendo Switch czy SteelSeries Nimbus.

Wpisy

Dom aukcyjny RR Auction zakończył wczoraj trwającą od kilku tygodni licytację pamiątek związanych z Apple i Steve'em Jobsem. Jednym ze sprzedanych przedmiotów był fabrycznie zapakowany iPhone pierwszej generacji.

Pod koniec 2020 roku Apple kupiło prawa do serialu „Ekstrapolacje" - nowego projektu Scotta Z. Burnsa, scenarzysty i producenta znanego z pracy przy takich filmach jak „Ultimatum Bourne'a" i „Epidemia strachu". Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś w Apple TV+ odbyła się premiera jego pierwszych odcinków.

Apple Arcade miało według pierwotnych założeń oferować przede wszystkim nowe gry, tworzone specjalnie z myślą o tej usłudze, jednak od jakiegoś czasu w jej katalogu pojawiają się głównie starsze produkcje, które cieszyły się niegdyś sporą popularnością w App Store. Dziś trafiła tam kolejna taka gra - Osmos+.

Na początku miesiąca Apple zapowiedziało nowy serial dokumentalny z Apple TV+, zatytułowany „Monster Factory: szkoła bestii". Dziś odbyła się jego premiera.