Wpisy

Na początku miesiąca pisaliśmy o tym, że w becie iOS 14.5 wdrożono funkcję ponownej kalibracji systemu raportowania kondycji baterii. Stworzona została ona z myślą o iPhone’ach serii 11.

Wczoraj odbyła się ceremonia rozdania Annie Awards - jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmów animowanych. Produkcje z Apple TV+ otrzymały w tym roku aż jedenaście nominacji. Ostatecznie jednej z nich udało się zdobyć aż pięć nagród.

Temat płatności artystom przez serwisy streamingowe od dawna budzi wiele kontrowersji i jest dość szeroko omawiany. Najnowsze informacje rzucają nowe światło na tą kwestię.

Prawdopodobnie jesienią doczekamy się iPhone'ów, które będę wyposażone w ekrany OLED ze 120-hercowym odświeżaniem.

Quizy

%

iPhone 7

Sprawdź ile wiesz o iPhone 7- smartfonie, który jutro wchodzi do sprzedaży.

%

Steve Wozniak

Sprawdź ile wiesz o jednym z założycieli firmy Apple

%

Studio PIXAR

Sprawdź ile wiesz o Pixar Animation Studios, które jest liderem w produkcji bajek animowanych.

Wpisy

Czasem do naszego MacBooka z portami USB-C musimy podłączyć więcej niż jedno lub dwa urządzenia korzystające z portu USB-A. Nieraz też musimy podłączyć się do sieci kablem (by uzyskać wyższe prędkości niż przez WiFi) albo podłączyć stary monitor lub rzutnik wyposażony tylko w port VGA. W takim wypadku na ratunek przyjdzie nam hub JCPal USB-C 10in1 Ultra Slim Dock.

Cała szeroko pojęta branża technologiczna zmaga się obecnie z problemami z podażą procesorów. Sytuację skomentowali dziś przedstawiciele firmy TSMC, będącej głównym dostawcą układów montowanych w produktach firmy Apple.

W sierpniu ubiegłego roku firma Epic Games złożyła w amerykańskim sądzie pozew przeciwko Apple za usunięcie gry Fortnite z App Store, rozpoczynając tym samym głośną i kontrowersyjną batalię sądowo-medialną. W listopadzie ponownie pozwała ona Apple, tym razem w Australii. Tamtejszy sąd zdecydował się jednak niedawno zawiesić postępowanie w tej sprawie.

SaGa to popularna seria gier jRPG, której korzenie sięgają końcówki lat osiemdziesiątych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dziś z App Store można pobrać odświeżoną wersję jednej z jej najpopularniejszych odsłon, zatytułowaną SaGa Frontier Remastered.