Analitycy Canalys opublikowali raport dotyczący globalnego rynku komputerów w drugim kwartale 2025 roku. Okres ten był bardzo dobry dla Apple

Firma rok do roku zwiększyła sprzedaż o ponad 21 procent. Niewiele ponad 6,2 miliona sprzedanych komputerów przełożyło się na 9,1-procentowy udział i czwartą lokatę. W analogicznym okresie rok temu było to odpowiednio 5,1 mln oraz 8-procentowy udział.

Na pierwszym miejscu uplasowało się Lenovo ze sprzedażą ponad 17 milionów komputerów. Dzięki temu firma osiągnęła 24,8-procentowy udział. Druga lokata przypadała firmie HP. Amerykański gigant może pochwalić się 20,7-procentowym udziałem. Było to możliwe dzięki sprzedaży ponad 14 milionów komputerów. Ostatnie miejsce na podium zajął Dell. Blisko 10 milionowa sprzedaż przełożyła się na 14,3-procentowy udział.

W okresie od kwietnia do czerwca wszyscy producenci sprzedali niemal 68,5 miliona komputerów. Rok do roku to 6,5-procentowy wzrost.

Źródło: IDC