News

Po wizualizacjach 16-calowego MacBooka Pro czas na konkrety. Redaktorzy francuskiego serwisu MacGeneration odkryli w becie systemu macOS Catalina 10.15.1 ikony przedstawiające taki właśnie komputer.

Na nowe gry w usłudze Apple Arcade nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj pojawiły się zupełnie nowe tytuły w Apple Arcade dla iOS, iPadOS, tvOS jak i dla komputerów Mac.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się analizy wskazujące na wysokie zainteresowanie tegorocznymi iPhone’ami. Najnowsze światło w tej sprawie rzuca Dan Ives z Wedbush.

Nie tylko Apple prezentuje zwiastuny nowych gier w Apple Arcade, czynią to także sami twórcy, których tytuły już wkrótce mają pojawić się w tej usłudze. Już 18 listopada dzisiaj w Apple Arcade dostępna jest gra Manifold Garden.

W Apple TV HD, wcześniej określanym po prostu jako Apple TV trzeciej generacji, obok portów HDMI, Ethernet i gniazda kabla zasilania znajduje się też serwisowy port USB-C, który przydaje się m.in. do podłączenia urządzenia do komputera Mac i wykonywania zrzutów ekranu w aplikacji Xcode. W kolejnym modelu tej przystawki telewizyjnej - Apple TV 4K - został on usunięty. Przez ostatnie lata wydawało się, że Apple nie zastąpiło go żadnym innym. Okazuje się jednak, że jest inaczej. W Apple TV 4K odkryto właśnie port Lightning, który sprytnie ukryty jest w gnieździe sieciowym.

Pogłoski o 16-calowym MacBooku pro krążą po mediach już od kilku miesięcy. Mówiło się nawet o tym, że komputer ten miał pojawić się w ofercie Apple w bieżącym miesiącu. Nic takiego jednak jak dotąd się nie stało. Na razie pozostają więc jedynie grafiki przedstawiające to, jak ten komputer mógłby wyglądać. Opublikował je serwis 9To5Mac.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło drugą betę macOS 10.15.1. System macOS Catalina został opisany jako build 19B77a.

Do kalifornijskiego sądu wpłynął kolejny pozew przeciwko firmie Apple dotyczący celowego spowalniania starszych modeli iPhone'ów, zgodnie z którym Apple implementuje w kolejnych wersjach systemu iOS narzędzia mające na celu obniżenie wydajności tych urządzeń.

Apple uzupełniło ofertę Apple Arcade dla komputerów Mac o kolejne gry, które wcześniej dostępne w niej były na urządzeniach z iOS i iPadOS.

Do startu Apple TV+ zostały dwa tygodnie, w tym czasie można spodziewać się kolejnych zwiastunów filmów i seriali, które będą w tej usłudze w chwili jej otwarcia. Dzisiaj na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się nowy zwiastun serialu komediowego „Dickinson”.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę Observer polskiego studia Bloober Team.

A24 to amerykańska wytwórnia filmowa, odpowiedzialna m.in. za nagrodzone Oscarem filmy „Moonlight", „Ex Machina" i „Amy". Jak donosi The Hollywood Reporter, wspólnie z Apple pracuje ona obecnie nad ekranizacją powieści „Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson.

Apple przywiązuje bardzo dużą wagę do kwestii związanych z marketingiem, dlatego też często rezygnuje z publikowania reklam, które nie spełniają jej standardów. Kilka dni temu do sieci wyciekł jeden z takich niewykorzystanych spotów reklamowych.

W swoim internetowym serwisie deweloperskim Apple udostępniło wczoraj wieczorem dane dotyczące poziomu przyjęcia najnowszych mobilnych systemów operacyjnych iOS13 i iPadOS. Dane pierwszy raz zostały rozbite na dwa typy urządzeń.

Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iOS/iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2.

Plotki o tym, że firma Riot Games pracuje nad mobilną wersją swojej najpopularniejszej gry - League of Legends - krążyły po sieci już od kilku miesięcy. Teraz jednak zostały one wreszcie potwierdzone oficjalnie. Studio ujawniło przy tym, że oprócz mobilnego wcielenia LoLa w przyszłym roku w App Store pojawią się też dwie inne stworzone przez nią gry.

Apple wprowadziło do sprzedaży najnowszą wersję swoich słuchawek z serii Solo. Zyskały one zupełnie nowy wygląd.

David Solomon, prezes banku Goldman Sachs, podczas dzisiejszej telekonferencji dla inwestorów stwierdził, że tegoroczne uruchomienie karty płatniczej Apple to najbardziej udana premiera karty kredytowej w historii banku.

Jak donosi serwis ET Telecom, jeszcze w tym roku produkcja iPhone'ów 11 ma rozpocząć się w Indiach. Smartfony mają być produkowane w zlokalizowanych w tym kraju fabrykach firmy Foxconn. Co więcej, obecnie odbywa się tam już produkcja iPhone'ów XR.

Apple zdecydowało się na produkcję kolejnych sezonów seriali, które dostępne będą w usłudze Apple TV+ oferującej wideo na żądanie. Zdaniem serwisu Deadline rozpoczęły się już prace nad drugim sezonem „For All Mankind”.

Studio Feral Interactive ogłosiło, że 5 listopada do sprzedaży trafi dwunasta gra z serii Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition. Będzie ona dostępna zarówno na urządzenia z systemem macOS jak i Linux.

Apple udostępniło aktualizację uzupełniającą systemu macOS 10.15. Została ona opisana jako build 19A602. Przed instalacją zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Apple udostępniło oficjalne wersje systemów iOS 13.1.3 oraz iPadOS 13.1.3. Zostały one oznaczone jako build17A878. Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

W ostatnich dniach sporo kontrowersji wzbudził pewien zapis znajdujący się w informacji o bezpieczeństwie i prywatności w mobilnym Safari, a mówiący o przesyłaniu adresów stron i adresu IP użytkownika do usług Google Safe Browsing i Tencent Safe Browsing. Mają one ostrzegać użytkownika przed złośliwymi stronami webowymi. Druga ze wspomnianych usług należy jednak do współpracującej z władzami Chińskiej Republiki Ludowej firmy Tencent. W oświadczeniu przesłanym serwisowi Bloomberg Apple stara się wyjaśnić powstałe w związku z tym wątpliwości.

Przedstawiciele firmy Roku poinformowali, że od dziś klienci ich platformy mogą korzystać z aplikacji Apple TV.

Przez ostatnie dwa lata z wielkim zainteresowaniem śledziłem postępy Apple w pracach nad własnym serwisem VOD. Mimo że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, iż jest to kolejne chaotyczne i niezbyt przemyślane przedsięwzięcie, które może wyjść firmie bokiem, po cichu liczyłem na to, że mimo wszystko uda jej się jakoś przekuć zaliczone po drodze porażki w sukces. Im bliżej premiery tego serwisu, tym bardziej odnoszę jednak wrażenie, że wszystkie związane z nim działania Apple mają na celu przekonanie mnie, że się myliłem.

Po ponad roku aplikacja AirPort Utility dla iOS doczekała się aktualizacji. Program ten pozwala na zarządzanie routerami AirPort, których Apple nie produkuje już i nie sprzedaje od dłuższego czasu.

W ostatnich dniach Apple uzupełniło ofertę gier w Apple Arcade dla komputerów Mac. Różnica pomiędzy macOS i iOS w liczbie tytułów dostępnych w tej usłudze powoli się zmniejsza.

Na dwa tygodnie przed startem usługi Apple TV+ Apple uruchomiło dla niej osobny webowy serwis prasowy. Wcześniej informacje dotyczące seriali i filmów pojawiały się na ten samej stronie prasowej, na której firma publikuje noty prasowe dotyczące swoich innych produktów.