Komentarze Woodolec Usuń wszystkie komentarze

Kolejne doniesienia związane z następcą iPhone'a SE. Szykuje się wydajne urządzenie

@Adrian Mlynarski - U mnie 40GB zżera Premiere. Myślę nad dodaniem.

Kolejne doniesienia związane z następcą iPhone'a SE. Szykuje się wydajne urządzenie

@Ben Button - Dla mnie, gdy mój ulubiony SE w końcu wyzionie ducha.

Niebezpieczne kable Lightning dające dostęp przestępcom do komputera Mac już w masowej produkcji

@kozjukent „Poza tym mało kto już korzysta w macach USB-A.” Naprawdę? Wręcz przeciwnie, udział komputerów z ostatnich 3 lat (z USB-C) nie może być wg większy niż jakieś 15% maków ogółem.

Cinematic Tales - film w 4K nagrany iPhone'em 11 Pro

@zinger Jeszcze raz, na wszelki wypadek puściłem filmik w Firefoxie. Zdajesz sobie sprawę, że pisząc: „Niestety, na żadnym urządzeniu Apple z ios nie obejrzymy tego w 4K. To jest jakaś masakra!” trochę się ośmieszasz? Lepiej napisz, że W SAFARI nie obejrzysz.

Cinematic Tales - film w 4K nagrany iPhone'em 11 Pro

@zinger - Safari? No fakt, 4K oglądam na Firefoxie i VLC. Więc czemu niby się nie da? Karta nie wystarcza? Jakieś ograniczenie sprzętowe? Czy tylko Safari?

Cinematic Tales - film w 4K nagrany iPhone'em 11 Pro

@zinger - Bawiłem się w obróbkę 4K na iPadzie Pro już 2 lata temu.

Cinematic Tales - film w 4K nagrany iPhone'em 11 Pro

@holoq Mam pytanie: skąd ten wniosek? Przed chwilą obejrzałem właśnie w 4K na Macu Pro 5.1.

Historia zatoczyła koło, iPhone odpowiada za mniej niż 50% przychodów Apple

@Szemot - Prawda. Jednak MBP 15" w wersji podstawowej mojej córki w 2015 kosztował już 11999 zł.

Historia zatoczyła koło, iPhone odpowiada za mniej niż 50% przychodów Apple

@USSulaco - Ceny Maków są kontynuacją wieloletniej tradycji. Większość modeli ma cenę swoich odpowiedników sprzed lat. Np. MBP 15" os lat kosztuje w okolicach 12 tys. Inna sprawa, czy usprawiedliwioną. Nie wiem skąd wniosek o kiepskiej sprzedaży, skoro nie ma danych ilościowych? To nigdy nie był tani sprzęt.

Ryba wyjęta z wody, czyli o uzależnieniu od ekosystemu Apple

@Remik - Oddycham i czytam ze zrozumieniem. Być może tylko lepiej pamiętam, co napisałeś niż Ty sam. „ I od tamtego czasu przestałem "kupować" muzykę cyfrowo. Kupuje ponownie płyty CD a w większości Winyle, w których się zakochałem.” Czy to nie Ty napisałeś? Czy nie podałeś jako remedium na całą „muzykę cyfrową” CD i winyle? Co mi umknęło?

Ryba wyjęta z wody, czyli o uzależnieniu od ekosystemu Apple

@Remik - Napisałem przecież, że nie kupuję w iTunes. Kupuję cyfrowo flaki, często 24/192 i ładuję na dysk. Większość nowych płyt można kupić w cyfrze na stronach dystrybutorów lub wykonawców. Mam gdzieś iTunes. Nie muszę cofać się od razu do CD.

Ryba wyjęta z wody, czyli o uzależnieniu od ekosystemu Apple

@Remik - Zawsze można cofnąć się do telefonów z klapką. Przypominam, że nadal można kupować muzykę cyfrowo, tylko zamiast trzymać w „chmurze”, ładować na dysk. Ograniczanie się do dostępnych CD i winyli może być dla niektórych wystarczające. Dla mnie nie jest. I nie chodzi mi tylko o jakość. Pomijając już fakt, że mnóstwo muzyki nigdy nie trafia na CD albo nie pojawia się w naszym rejonie. Mam tylko ze 600-700 CD ale już i tak jest kłopot ze znalezieniem czegokolwiek akurat w momencie, gdy mam na to ochotę. A już gdy mieszkałem z córką, chaos był nie do ogarnięcia. Nigdy nie odkładała ich na miejsce. Mój kolega, który ma ok. 2500-3000 CD zauważył sam po sobie, że sięga ciągle do kilkunastu stałych tytułów. Na NASie mam ok. 80 000 utworów, czasem zupełnie niedostępnych na płytach (jak. np nepalski rap czy mongolski heavy metal). Zwariowałbym, gdybym musiał szukać tego na półkach. Wg mnie nie ma sensu „obrażać” się ciupasem na wszystkie nowe możliwości. Można tylko zadać sobie trochę trudu i dostosować do siebie.

Galaxy Buds są lepsze od AirPods w ocenie Consumer Reports

@Adrian Mlynarski - Samsung zawsze rozbił PRZYZWOITE słuchawki, rzadko osiągał dźwiękowo poziom w górnych regionach średniego. Zwłaszcza sprzęt „dołączanych” nigdy nie zrywał, czapek z głów”. Broni się głównie relacją cena-jakość. Jeśli to powoduje, że można się „zesrac”, to polecam wizytę u proktologa.

6,5-calowy iPhone ze wsparciem dla rysika? Jest to mało prawdopodobne

@dwaeuro - Widziałem zleceniodawcę, który posługiwał się rysikiem Samsunga Note cały czas na 2 sposoby. Tłumacząc mi wymagania, robił szybkie rysunki, które potem zapisywał do pdf. Na końcu rozmowy wysłał mi je mailem. Drugim sposobem były odręczne zapiski z równaniami. Które też mi przesłał. Dodatkowo dostałem plik z zapisem całej naszej rozmowy. O tak, to ma sens!

Technologiczny „Miś”, część trzecia komedii o składanych smartfonach

Mnie zastanawia co innego. Nie spotkałem jeszcze wielowarstwowego, raczej sztywnego materiału, który zachowałby gładkość i trwałość w miejscu wielokrotnego zginania. Musi się pojawić choć garbek. Jak wtedy z obsługą palcem? Rozumiem, że nie będzie to żaden gorilla glass. Jeśli nie, to jak z wytrzymałością powierzchni? Co się np. stanie gdy wejdą między złożone strony w kieszeni klucze, ziarno piasku lub jakaś inna grudka?

Apple ogłosiło wyniki finansowe za III kwartał 2019 roku. Spadek przychodów zatrzymany

@croc Trochę to tak, jakby powiedzieć że wątroba jest pasożytem ciała. Wielcy Innowatorzy są zjawiskiem rzadkim i raczej nie nadają się na prezesów największych korporacji. Cook jaki jest, taki jest ale dość długo podtrzymał dobrą passę Apple. Jak to się mawiało: „Nie przeklinaj szefa swego, bo możesz mieć gorszego”. Nawet Apple nie będzie trwało wiecznie.

Apple ogłosiło wyniki finansowe za III kwartał 2019 roku. Spadek przychodów zatrzymany

@Janusz MB - Apple ewidentnie przegiął, zbadał granice tolerancji (sporo zarabiając), dostał od rynku z liścia. Usiądzie, pomyśli i zobaczymy. Są pazerni ale nie idiotami. Zmodyfikuje strategię.

Apple ogłosiło wyniki finansowe za III kwartał 2019 roku. Spadek przychodów zatrzymany

@AnnaNowakowska - Nie za bardzo rozumiem, po co od razu atak ad personam bez ustosunkowania się do tezy? Może się Pani nie zgadzać, jednak atak osobisty przenosi dyskusję na inny poziom agresji. Pierwsze zdanie i już wyzwisko? „Wozniak” może mieć trochę racji. Myślę, że nie do końca. Po pierwsze, strata koszulki leadera nie oznacza od razu upadku. Jeszcze przez lata iPhone może się świetnie sprzedawać (zakładając że Apple odda pole bez walki, w co wątpię). Po drugie, jeśli usługi będą dobre, zostaną zaoferowane na inne platformy. Z takim kapitałem Apple może zawalczyć.

Mac Pro będzie w dalszym ciągu produkowany w Stanach Zjednoczonych

@Iro Jakieś Geekbenche? Ładny zestaw, jaki koszt całkowity? Myślałeś o Vedze 64? Sam się przymierzam, oswajam psychicznie.

Odświeżony monitor LG UltraFine 5K w ofercie Apple

@l.gajewski - Zgadza się. Jednak działa powszechny trend do sugerowania jakiejś nadzwyczajnej awaryjności Apple. Za kolegą Ventress chętnie dowiedziałbym się konkretów. Nie tylko rzuconego mimochodem: „mam dużo, zepsuło mi się dużo”. Mam wrażenie, że żyję w jakimś świecie alternatywnym. W którym kilkudziesięciu moich znajomych ma sprzęt Apple (siebie pomijam) psujący się bardzo rzadko. Często poczciwe staruszki, często nówki. Banda jakichś piep@onych farciarzy, czy co?

Odświeżony monitor LG UltraFine 5K w ofercie Apple

@croc Także nie ogarniam. Parę razy nabrałem się w „drugą stronę”. Myślałem że przeczytam o liftingu a tu refurbished.

Odświeżony monitor LG UltraFine 5K w ofercie Apple

@l.gajewski - No tak, ale kolega USSulaco wpada tu co pewien czas z marketingiem szeptanym. Pełno jest takich na wszelkich forach, gdy tylko napisze się słowo Apple. Ciągle czytam jak coś pada, jak działa tylko przez 3 tygodnie itp. Gdy uderzasz o konkrety, to okazuje się, że nawet nie byli w serwisie, że mylą im się modele i ich funkcje, że nie potrafią podać źródła sprzętu (OLX) itd. Za to radośnie jęczą pod każdym wątkiem, jakie to Apple jest wstrętne. Drugi typ marketingowca chwali się, że właśnie przesiadł się ze sprzętu „z jabłkiem” (dziwnie częste sformułowanie) na Delle albo Samsungi i w końcu może oddychać pełną piersią. Dziwnie mi to przypomina słynną trollozę, jak to kuzynka z gimnazjum wróciła z płaczem, bo „potrzebowała 5 do paska” ale nauczycielka wyrzuciła ją ze śmiechem ze szkoły, bo strajkuje.

AirPody z Wietnamu

@Emar - „OK, niech będzie, ale na portalu technologicznym w krótkiej notce spodziewałbym się Japonii a nie Kraju Kwitnącej Wiśni” Każdy portal ma zadanie pisać ciekawie. Jest jeszcze coś takiego jak monotonia. Użycie terminu „Państwo Środka”(mającego prawie 4 tys. lat tradycji - Chińczycy umieszczali jeszcze wtedy niezjednoczone królestwa w centrum map a konkurencji wydawniczej w tym rejonie nie mieli). Chyba lepiej, gdy autor stosuje kilka różnych zwrotów zamiast monotonnego: Chiny, Chiny, Chiny, Chiny, Chiny, Chiny, Chiny... To się nazywa styl lub licencia poetica, czego i tobie życzę.

Wolniejszy SSD w nowym MacBooku Air

„Okazało się, że szybkość odczytu danych z pamięci SSD 256 GB w ubiegłotygodniowym modelu i tym z poprzedniego roku znacznie różnią się na korzyść starszego. Prędkość zapisu zmieniła się nieznacznie na korzyść NOWSZEGO. ”????