Komentarze moocker Usuń wszystkie komentarze

Praca z naprawdę dużym monitorem

Do zakrzywienia szybko się przyzwyczaja i nie przeszkadza przy robieniu grafiki :) Za to po 2 latach pracy na ekranie 38" zaczyna mi tam brakować miejsca, przydałby się 49" ;)

W okowach abonamentów

Adobe przeszło na abonament, więc przestałem używać Adobe. Dla wszystkiego da się znaleźć jakąś alternatywę. ;) Jak chcę na coś abonament to sobie wykupię - w końcu do niektórych rzeczy bardzo pasuje. Ale jeśli jakaś firma chce mnie zmuszać do nieskończonych comiesięcznych płatności, to podziękuję za ich usługi. Abonamenty są często fajne i wygodne, ale niestety się nawarstwiają i nagle robi się z tego duża kwota.

Składane urządzenie mobilne od Apple na horyzoncie?

Jeśli będzie to smartfon 5,5-6", składany na pół żeby mieścić się w kieszeni, to chętnie kupię - chociaż pewnie dopiero 2 generację, jak się pozbędą problemów wieku dziecięcego. ;) Jeśli będzie to mały tablet składany do wielkości dużego smarfrona, to podziękuję.

Jony Ive odchodzi i zakłada własną firmę z Apple jako głównym klientem

Jeśli to spowoduje, że apple przestanie odchudzać sprzęty za wszelką cenę i następne generacje MBP będą o 2mm grubsze, ale za to z lepszym chłodzeniem, to bardzo się cieszę. Ale podejrzewam, że nic się nie zmieni...

Najdroższa stopka na świecie

Nikt by się pewnie nie czepiał ceny podstawki, gdyby podali te ceny odwrotnie - że monitor normalnie kosztuje 6000, ale dla chętnych można kupić bez stopki o 1000$ taniej.

Najnowsze doniesienia związane z 31,6-calowym monitorem Apple

no to 'ogromny obszar', czy '31,6"'? Bo w dobie zalewania rynku monitorami 38 i 49" słowo "ogromny" zostało przedefiniowane. ;) Ale rozdzielczość zacna. Ciekawe czy MBP to obsłuży bez zagotowania się.

Apple odświeżyło MacBooki Pro z paskiem Touch Bar. Dostępny model z 8-rdzeniowym procesorem

@croc Ja chcę (czasem się przydaje), jako dodatek do zwykłych klawiszy, a nie zamiast nich. ;)

Plotki o modułowym Macu Pro

@mazi87 można też pójść na kompromis z używanymi jednostkami: podajmy rozmiary w jednostkach, w których za oceanem lubią podawać wszystkie wielkości w artykułach prasowych: Nowy Mac pro będzie miał 0,00213888889 boisk footballowych szerokości, 0,00320833333 boisk footballowych wysokości i 0,00320833333 boisk footballowych długości. ;)

Microsoft pokazał przeglądarkę Edge dla Maca

@USSulaco No Safari ma sporo swoich dziwności, ale jak już zmieniać przeglądarkę, to na lepszą, a nie gorszą. :P Nie ma co czekać na Edge: Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi, Brave, jeszcze kilka innych - wybór już jest duży.

Microsoft pokazał przeglądarkę Edge dla Maca

@Forti 1) Edge wyświetle W MIARĘ prawidłowo. Internet exploder absolutnie NIE. Oczywiście, jak napiszesz style SPECJALNIE pod przeglądarki Microsoftu, to będzie wyświetlana prawidłowo (w tej konkretnej wersji, bo po jak strona działa np w IE9, to niekoniecznie oznacza, że zadziała w IE8 albo IE10). Co nie znaczy, że umieją one dobrze renderować strony, tylko po prostu wszyscy się uginają i dostosowują. (bo muszą :P) Edge jest lata świetlne przed IE, ale nadal wielu styli CSS albo nie rozpoznaje, albo powodują w niej jakieś dziwne artefakty. Choćby z transformacjami 3D radzi sobie bardzo dziwnie i zostawia czasem jakieś dziwne cienie i rozmazania podczas ruchu, potrafi też rozmyć czcionki, jeśli wysokość linii nie jest liczbą całkowitą. Nie powoduje to wszystko, że ze strony nie da się korzystać, ale wygląda często nieco gorzej, niż w normalnych przeglądarkach. (A w IE często nie działa wcale :P) 2) Zgadza się. Jeśli skorzystają z chromium to będzie działać dobrze. Ale już jak sami sobie zmodyfikują to chromium, żeby zapewnić zgodność z IE, to już niekoniecznie.

Microsoft pokazał przeglądarkę Edge dla Maca

@lukasamd Niby oprze się na chromium, ale skoro "posiadać będzie także specjalny tryb Internet Explorera", to niewykluczone, że trochę ten swój fork chromium przerobią. A jak przerobią, to popsują. :P

Microsoft pokazał przeglądarkę Edge dla Maca

Ciekawe czy po przejściu na chromium wreszcie będzie potrafiła prawidłowo renderować strony, czy to też spieprzą. ;) Niby w porównaniu do IE Edge jest pod tym względem dużo lepsze, ale do konkurencji mu nadal daleko.

Apple kontra niemiecka turystyczna trasa rowerowa

Chyba komuś w Apple się nudzi...

Dobrze, że to nie my decydujemy o tym, co produkuje Apple i kto kieruje tą firmą

@speacetronic ekran z Samsunga mnie nie przekonuje, ale już latający po sieci rzekomy prototyp motoroli jak najbardziej. Jeśli faktycznie to wypuszczą, to chętnie kupię. (naturalnie drugą generację, jak już się uporają z problemami)

Dobrze, że to nie my decydujemy o tym, co produkuje Apple i kto kieruje tą firmą

@adrianbarnej w starych imakach ściągało się szybkę i czyściło. Teraz szybka jest przyklejona i już nie ma takk dobrze.

Apple pracuje nad wykorzystaniem iPada jako monitora dla komputera Mac

@Matti Jarominnen Ja miałem 2 imaki - i niestety w obu zbierał się kurz. I o ile w starym 24" nie był to duży problem - szyba na magnesy, można zdjąć i wyczyścić - tak w nowszym 27" już nie jest tak fajnie. Czekam na sensownego, rozbudowywalnego, maca pro.

Ciekawy koncept macOS - w pełni przeprojektowany system

@byniek11 Nawet Windows 8 był lepiej przemyślany i nadal pozwalał na normalną pracę po przebrnięciu przez ekran startowy.

Ciekawy koncept macOS - w pełni przeprojektowany system

dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy przesiedliby się na inny system... Nie widzę ani jednej zalety tego rozwiązania. Dlaczego ludzie na siłę próbują upodobnić interfejsy do tabletowych? Na ekranie 10" takie ograniczenia i uproszczenia mają duży sens, na 39" już nieszczególnie.

Spada sprzedaż Maców

@rzymcio9 3ds Max nie ma, ale jest Maya, więc grafikę 3D da się robić. Corela też nie ma, ale to w sumie wszystko jedno, lata 90 już minęły, jest wystarczająco dużo innych programów do grafiki wektorowej, a wszyscy 3 użytkownicy Corela i tak siedzą na Windowsie i raczej nie zamierzają się przesiadać. ;) Ale fakt, że większość użytkowników siedzi tylko na facebooku i youtubie, a wtedy system operacyjny i tak nie ma żadnego znaczenia. Już 2 ludziom w rodzinie naprawiłem wieczne problemy komputerowe poprzez wgranie Minta i ustawienie skórki podobnej do windowsa - i od 2 lat nawet nie zauważyli, że siedzą na linuxie. W końcu firefox działa tak samo, a innego programu w życiu nie odpalili. ;) A i ja póki co nie czuję potrzeby kupna nowego sprzętu. Jeśli pojawi się "w pełni rozszerzalny" Mac Pro, to mocno się zastanowię (nad drugą generacją, bo z pierwszą na pewno będzie coś nie tak...)

CorelDRAW 2019 na Maca

@Kontur "A stwierdzenie "do jakiegoś normalnego formatu" świadczy o ignorancji i braku wiedzy o programach graficznych sprzed 20 lat" - to że jakiś format był normalny w zeszłym stuleciu, nie oznacza że jest normalny teraz. :P A z CDR niestety trzeba dość często konwertować do "normalnego" formatu, bo z nieznanych mi powodów o ile niemal wszyscy graficy pracujący na AI przesyłając mi pliki załączają zawsze też wersję skonwertowaną do EPS lub PDF, graficy pracujący na Affinity raczej nigdy nie zakładają, że odbiorca otworzy plik .afdesign i też załączają plik EPS lub PDF, to od osób pracujących na corelu dostaję zawsze tylko .cdr - no bo przecież logiczne że cdr to jedyny możliwy format i inne nie istnieją. I co z tego, że żaden normalny program go nie otwiera. No... czasem dostanę jeszcze JPG w rozdzielczości 320x240 lub innej podobnej. ;) Możliwe że mam po prostu pecha (a jestem tylko podwykonawcą w agencji reklamowej i zrzucają mi na maila to co sami dostaną, nawet bez przeglądania, więc często nie mam jak się skontaktować z oryginalnym autorem pliku), ale fakt że tak często powtarza się problem "klient przysłał tylko CDR, bo nic innego nie ma od grafika, musimy sobie z tym jakoś poradzić" spowodował, że zarówno do formatu, jak i do samego programu mam po prostu pewną (przyznaję, że irracjonalną) urazę. Ale freehand był (swego czasu) fajny. Szkoda, że zdechł :(

Smartfony ze składanymi ekranami to technologiczny miś Barei, inaczej sprawa ma się jednak z tabletami

Technologia jest na razie niezbyt dopracowana, ale niesie spore możliwości. Narzekanie na składane ekrany odbieram tak, jak wypowiedzi szefów Nokii i Blackberry za czasów pierwszego iPhone. (ekran dotykowy to zabawka i na pewno się nie przyjmie - robimy po staremu) I o ile osobiście niezbyt interesuje mnie wielki smartfon rozkładany do rozmiarów małego tabletu, to jeśli pojawi się w sprzedaży coś podobnego do tego konceptu

to od razu ustawiam się w kolejce. ;)

ThunderMag - pierwsze złącze przypominające MagSafe ze wsparciem dla Thunderbolt 3

Już ponad 2 lata temu był taki projekt na Indiegogo. Coś tam nawet wyprodukowali, ale nie działało to najlepiej... I chyba kilka innych projektów po drodze, z podobnym rezultatem. Może tym razem się uda, ale poczekam na testy kilka miesięcy po premierze ;)

Philips Brilliance 349P7

@tiger.p tym samym kablem idzie ładowanie, obraz, dźwięk i sygnał USB do wbudowanego huba.

Jakiego MacBooka warto kupić? Wybór jest trudniejszy niż kiedykolwiek

@Krzysztof P. Niech tylko pojawią się jakieś rozsądne programy graficzne działające natywnie na linuxie, to pewnie rozważę przesiadkę na inny sprzęt, bo coraz mniej podobają mi się ostatnie applowskie wynalazki. Ale Win10 jeszcze bardziej mi się nie podoba...