Komentarze Mateusz Kalinowski Usuń wszystkie komentarze

MacGadka #169 – Czekając na szczucie cycem

@Arduk Tak, Miłosz jest specjalistą i jego zupełnie mu nie odmawiam, ale przez to patrzy bardzo wąsko i jest zapatrzony w to z czym związana jest jego praca i właśnie to zaburza jego postrzeganie. Od razu widać że Michał który patrzy szerzej ma zupełnie inne podejście i używając usług google'a może powiedzieć - one też są bardzo dobre (na przykładzie ostatnio arkusza kalkulacyjnego).

MacGadka #169 – Czekając na szczucie cycem

@Prezydent Eden Sam sobie jeszcze coś dopowiem - nie porównaliście zupełnie cen. Jak ma się cena appletv (które według Ciebie Miłosz będzie się świetnie sprzedawać) w stosunku do xbox'a one/ps4? Jak może się mieć cena abonamentu do origin access chociażby? Powiedzieliście jakieś porównanie do nowej usługi google'a, co jest bez sensu porównaniem bo to dwie całkowicie różne usługi, a nie porównaliście do istniejących usług subskrybcyjnych.

Polska świetnym rynkiem dla apple i jakby apple weszło to mogłoby namieszać - Naprawdę? W kraju gdzie mediana zarobków to trochę ponad 2 tysiące na rękę? Co by zmieniło wejście stacjonarnego sklepu, lepszy serwis i może tyle. Już teraz jest przecież oficjalny sklep internetowy a konfiguracje nawet cto z chin przychodzą kurierem lotniczym w dzień-dwa (lub może góra 5, jakie tygodnie czekania na cto).

Miłosz - "Klient jest dla nas najważniejszy" - i to jest dobre w apple - wybuchnąłem śmiechem w pociągu. Tak, zupełnie nie marża ogromna, zupełnie nie inwestorzy, klient, nie, po prostu nie, najważniejsze są dla nich zyski jak dla każdej innej firmy.

MacGadka #169 – Czekając na szczucie cycem

Cały odcinek bym ocenił tak jak coraz więcej ostatnio - Miłosz sobie buja gdzieś w obłokach, a Michał sam w miarę stoi na ziemi i próbuje Miłosza ściągnąć w dół, zupełnie bez powodzenia. Co do części o grach, tak jak powiedział Michał, to nie jest żaden jakiś tam malutki sobie biznes, wręcz przeciwnie, to ogromne pieniądze. Miłosz, wierzysz w zainteresowanie dzieci które lubią fortnite'a grami które są tak proste że do ich obsługi wystarczy jeden palec? W ogóle kto uważa za dobry pomysł to, że gra musi być na iphonie, macu i ipadzie, przecież to zupełnie różne urządzenia z odmiennym sterowaniem. Aby na telefonie grało się dobrze grze powinien wystarczyć jeden palec, ale już na komputerze jest nieco więcej możliwości, jeśli gra ma być taka sama to będzie na nim niesamowicie uproszczona. Tak, są to po prostu gry arcade które będą sobie miały jakiś tam procent mały rynku, które będą może dobre do zagrania w autobusie czy toalecie, ale nie przed biurkiem czy na kanapie.

Miłosz, wróć na ziemię i posłuchaj czasami co Michał ma do powiedzenia, tak bardziej posłuchaj, bo naprawdę tę Twoją ekscytację ciężko się słucha. Co by apple nie pokazało jesteś zachwycony, słysząc logiczne argumenty na przeciw zachwycony coraz bardziej, bez zwracania uwagi na jakąkolwiek krytykę.

Więcej bym napisał komentarza, ale po prostu powtórzę co mówił Michał więc bez sensu.

MacGadka #167 – Zaginane telefony, czyli słów kilka o rowerze Wigry 3

Tak co do tego że jak to telefony miały tanieć, a nie tanieją, "mieliśmy rację". No nie do końca. Żyjecie w świecie jedynie topowych telefonów, w takiej sobie banieczce - Iphony są tylko topowe, to może tak się wydawać, tyle że jest mnóstwo telefonów z androidem, bardzo dobrych, dostępnych za nieporównywalnie mniejsze pieniądze. Powiedziałbym, że za 1000-1500 złotych można kupić już modele które nie tylko będą dobre jak na swoją cenę, ale po prostu będą dobre. I to się bardzo zmieniło, jeszcze kilka lat temu w telefonach tańszych było mnóstwo kompromisów, teraz - już nie. Tak, telefony topowe stają się coraz droższe, ale tak naprawdę coraz mniej różnią się od tych średniopółkowych.

MacGadka #164 – Nasze drogie wyginające się iPady

Zastanawia mnie jak w odcinku nie padło jedno zdanie - Jeśli kupisz iPada lokalnie u resellera, otworzysz go w domu i jest wygięty to jedyne co możesz zrobić, to liczyć że w serwisie uda się go wymienić, i to wcale nie wiadomo czy na nowy czy odnawiany, jednak jeśli zakupisz przez internet w apple online store masz możliwość zwrotu i to jeszcze wysłanym przez sklep kurierem. Dotyczy to także pytanie "co ma zrobić ktoś jak otworzył tak uszkodzonego ipada pod choinką", też zwrócić, apple specjalnie wydłużyło czas zwrotów dla produktów kupionych mniej więcej od połowy listopada.

Najnowsza aktualizacja Instagrama bez wsparcia dla ekranów iPhone'a XR i iPhone'a XS Max

@mazurekbart1 Można też po prostu przyznać się do błędu, wiem że to trudne i boli, ale czasami trzeba się przełamać

MacGadka #161 – Absolutnie zabija i urywa głowę

Najbardziej śmieszy mnie jak to Miłosz się rozpowiadał jakie to zdjęcia są super dzięki nowemu kilka razy szybszemu neural engine który to robi kółka wokół konkurencji. Jest tylko jeden problem, wiele topowych telefonów z androidem (przykładowo galaxy s9+/note 9 i huawei p20 pro) robi zdjęcia lepsze, po prostu po ludzku lepsze. I co, jakoś to robią przy tak bardzo słabszym procesorze, o rety jak to się stało. Odcinek tak bardzo fanboyowy że nie wiem, momentami ciężko się słuchało. Argument dla mniej niż procenta użytkowników mówione jako must dla wymiany na nowy model.

MacGadka #159 – Triathlon, Kung Fu Panda i wyniki finansowe Apple za 3Q'18

Takie dwa komentarze: 1. Jak to skype się nie synchronizuje, na każdym kolejnym urządzeniu na jakim się zalogowałem miałem historię rozmów i zarazem listę rozmówców, dziwne. 2. Możecie kiedyś wytłumaczyć może przy okazji po co w ogóle rozważać zakup komputera od resellera (mam tutaj na myśli szczególnie to wymienione oczekiwanie 6 tygodni na konfigurację cto)? Rozumiem że są jakieś zalety dla firm, ale tak dla przeciętnego zwykłego klienta, po co miałbym rozważać kupować u resellera kiedy to mogę zamówić z apple online store gdzie czas dostawy będzie bardzo krótki, a konfiguracje cto zwiększają go najczęściej o kilka dni, a dodatkowo mam prawo zwrotu produktu jeśli, przykładowo (z czym się spotkałem niestety) ma wadę wizualną której nikt nie naprawi na gwarancji ani rękojmie, a reseller też od wszystkiego umyje ręce.

Apple namawiało deweloperów do przejścia na model subskrypcyjny

@Kacper Wojciechowski Jedno to zrobić błąd, ale drugie to nie poprawić go przez dwie godziny mając komentarze go wskazujące.

Kursy Udemy - ucz się nie tylko programowania

Gdzie znajduje się wyraźne oznaczenie artykułu jako sponsorowany?

Wodoszczelny Lightning

choć oczywiście nie po to, by z nimi pływać w basenie. - a dlaczego nie, przez 30 minut do półtora metra jak najbardziej, Apple się chwali konkretna normą.

MacGadka #151 – iMac Pro, baterie i stare, dobre AirPorty

„Przez kanały resellerskie oczekiwanie na własne konfiguracje imac’a pro maj/czerwiec.” Oświeci mnie ktoś po co kupować u resellerów, jak mamy w Polsce Apple online store z czasem wysyłki 1-2 tygodnie? Szczerze nie wiem, chodzi o ryzyko uszkodzenia w transporcie kurierem?

Propozycje ciekawych tapet przyrody od Nomad dla urządzeń Apple

Jak to jest, tapeta tylko dla iPhone'a 7 i 8, a na 6s ustawiłem i działa! Powiem więcej, jedną z nich ustawiłem na komputerze z Windowsem 10 i też działa, niewiarygodne. Nie można było odwrotnie, napisać rozdzielczości i ewentualnie w nawiasie urządzenia z tą rozdzielczością ekranu...

watchOS 4.2.2 dostępny

Serio? Przeklejony opis poprawek bezpieczeństwa, nawet nieprzetłumaczony? Ktoś by powiedział że nie ma sensu tego tłumaczyć, dokładnie, bo nie ma żadnego sensu tego tutaj umieszczać. Tak dokładna informacja o naprawionych lukach bezpieczeństwa przyda się promilowi osób. Pewnie wyglądało to tak, że opis "zawiera poprawki błędów i stabilności" zmieściło się w nagłówku i koniecznie trzeba było czymś zająć treść.

iOS 6.1.3 dla iPada 2 podpisywany przez Apple

Czy nie lepiej by było aby zdjęcie artykułu przedstawiało zatem ipad'a z ios'em 6?

GRID™ Autosport - gaz do dechy, czy palec w ekran?

Zgodnie z informacją w App Store jednak nieco więcej urządzeń jest wspieranych, w szczególności iPhone 6s i iPad Pro 9,7.

Apple udostępniło deweloperom szóste wersje beta systemów iOS 11.2 oraz macOS 10.13.2

Prawie 2 GB na iphonie 6s, całkiem dużo jak na same poprawki.

Wszystkie MacBooki od 2013 roku objęte programem naprawy ekranów z wadliwą warstwą antyrefleksyjną

Jeden dzień, ale to pewnie zależy od konkretnego serwisu, oddałem rano, tego samego dnia zamówili nową matrycę i popołudniem następnego dnia mogłem odebrać.

Wszystkie MacBooki od 2013 roku objęte programem naprawy ekranów z wadliwą warstwą antyrefleksyjną

Żadna nowość, w dwóch macbook'ach miałem już rok temu wymienione matryce dzięki programowi wymiany. Oddałem komputer na gwarancje z innego powodu, a dostałem informacje od serwisu że ekran zostanie wymieniony na nowy, serwisanci zauważyli wadę matrycy o której nie miałem pojęcia. Sami zachęcili aby przynieść drugi, mówiąc że sprawdzą czy też się nie kwalifikuje do wymiany.

Trzecie publiczne bety iOS 11.2, macOS 10.13.2 oraz tvOS 11.2 dostępne

Nie, tak było zawsze, rozłącza sieci wifi do 5 następnego dnia.

Najnowsze wersje beta systemów macOS, iOS, watchOS oraz tvOS

Co masz na myśli mówiąc "znowu"? Bety wychodzą najczęściej co tydzień w poniedziałki.

iOS 11 zainstalowany na 52% wszystkich urządzeń

To jest dziwne, apple się po cichu "ugięło". Na początku października ios 10.3.3 przestał być podpisywany, a teraz ponownie jest, oczywiście się tym nie chwalą, ale każdy kto chce i wie może wrócić do ostatniej wersji ios 10, prawda.

Face ID może zastąpić Touch ID we wszystkich przyszłorocznych iPhone'ach

Coś nie nie tak z początkiem artykułu... "Jest on zdania, że Face ID, jeśli tylko może trafić", jeśli tylko co? Jeśli tylko sprawdzi się w iPhonie X, jeśli tylko inżynierowie nie znajdą sposobu na umieszczenie czytnika linii papilarnych w ekranie?

Przypominamy: w iOS 11 starsze 32-bitowe programy przestaną działać

Wygląda tak, że działa wyśmienicie :)

iOS 11 Golden Master - lista zmian

Brzmi to jak rewolucyjna funkcja ios'a 12 albo 13... Nie kłóci się to z ideą sandboxowanych aplikacji, a patrząc na kierunek w jakim zmierza ios aż się prosi by coś takiego wprowadzili. Na razie jednak liczyłbym aby chociaż ta lokalna przestrzeń na dane działała poprawnie.