News

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiło się już kilka prognoz i pogłosek dotyczących nowych modeli iPhone'ów. Jedne mówią o powrocie płaskiej ramy, znanej m.in. z iPhone'a 4, 4s, 5, 5s i SE, inne wspominają o 6,7-calowym iPhonie z ekranem pozbawionym wcięcia „notch”, ze skanerem twarzy i przednią kamerą ukrytymi w czarnej ramce wyświetlacza.

Wczoraj w sieci pojawiły się doniesienia o odkryciu w najnowszej becie systemu iOS 13.2 odniesień i grafiki przedstawiającej nowe dokanałowe słuchawki AirPods z systemem aktywnej redukcji hałasu. W sieci pojawiły się też zdjęcia rzekomego ich prototypu wraz z etui. Bazując na odkrytej grafice i wspomnianym zdjęciu designer Michael Reiplhuber spróbował przedstawić to, jak mogłyby by one wyglądać. Swój projekt udostępnił na Twitterze.

Przyszły rok powinien przynieść istotną zmianę w wyglądzie nowych iPhone'ów, mówi się o powrocie do szerokiej, płaskiej ramy, podobnej do tej z iPhone'ów 4, 5, 5s i SE. Tymczasem dzisiaj w sieci pojawiły się jeszcze bardziej sensacyjne informacje, których oczywiście potwierdzić nie sposób. Mowa o stworzonym podobno prototypie iPhone'a z ekranem 6,7 cala pozbawionym wcięcia „notch” i panelem czujników i kamer Face ID umieszczonym bezpośrednio w cienkiej górnej części krawędzi przedniego panelu.

Ming-Chi Kuo twierdzi, że iPhone'y w 2020 roku przejdą metamorfozę. Jedną z istotniejszych zmian ma być nowa metalowa ramka podobna do tej, która była stosowana w iPhonie 4.

O tagu lokalizującym od Apple mówi się od dawna. Kilka tygodni temu serwis MacRumors opublikował grafiki i zrzuty ekranu przedstawiające jak wyglądać będzie ten gadżet (oznaczony jako B389). Teraz publikuje zrzuty ekranu z tej samej aplikacji przedstawiające gotowy już wygląd widoku „Items” (przedmioty).

O okularach do rzeczywistości rozszerzonej, nad którymi pracować ma Apple, mówi się od kilku lat. Prace najwyraźniej wciąż trwają. W iOS 13 GM i becie iOS 13.1 znalazły się bowiem odniesienia do takiego produktu. Umożliwia on aplikacjom AR do pracy w trybie stereo - chodzi tutaj o dzielenie o generowanie dwóch obrazów, osobno dla każdego oka, a nie o stereofoniczny dźwięk.

Na niecałe 24 godziny przed prezentacją nowych produktów Apple niezawodny Ming-Chi Kuo przedstawił swoją najnowszą prognozę dotyczącą tegorocznych iPhone'ów.

Najnowsze doniesienia zagranicznych serwisów mówią o tym, że 10 września może zadebiutować kolejna generacja Apple TV, która zostanie wyposażona w nowe złącze HDMI 2.1.

Wczoraj wieczorem w sieci pojawił się dokument PDF, który podobno wyciekł z Apple. Ma być to przewodnik dla pracowników firmy po nowościach, które pokazane zostaną już w najbliższy wtorek. Jest on niemal napewno fałszywy i bazuje jedynie na krążących po sieci pogłoskach i spekulacjach. Te ostatnie mogą okazać się prawdziwe.

Do prezentacji nowych iPhone'ów został już tydzień. W sieci tymczasem pojawia się coraz więcej informacji na ich temat, pochodzących z mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł. Najnowszymi są dostępne online wyniki testów Geekbench przeprowadzonych na modelu oznaczonym jako iPhone 12,1 - prawdopodobnym następcy modelu XR.

O okularach rzeczywistości rozszerzonej od Apple mówi się od dłuższego czasu. Podobnie jak w przypadku projektu Titan, w ramach którego firma pracuje podobno nad elektrycznym samochodem, także i tutaj co jakiś czas pojawiają sprzeczne informacje. Raz mówi się o tym, że zawiesiła ten projekt, innym razem, że wciąż nad nim pracuje. Najwyraźniej jednak coś jest na rzeczy, gdyż w wewnętrznej becie iOS 13 jest kilka odniesień do takiego właśnie urządzenia. Odkryli je redaktorzy MacRumors.

Od tym, że Apple pracować ma nad swoim własnym tagiem Bluetooth pozwalającym na lokalizowanie obiektów mówi się od jakiegoś czasu. To niewielkie akcesorium ma przypominać inne tego typu produkty dostępne na rynku. Teraz wiadomo już jak będzie wyglądać oraz gdzie będzie można sprawdzić jego ostatnie położenie. Wszystko to znalazło się w specjalnej wewnętrznej becie systemu iOS 13, do której dotarli redaktorzy serwisu MacRumors.

W tym odcinku MacGadki sporo czasu poświęciliśmy wynikom finansowym Apple za III kwartał 2019 roku. Gwóźdź programu to jednak dyskusja o prywatności i o tym czy Apple nas słucha. A jeżeli tak, to czy może to robić. To jak w końcu, może? Godzicie się na to?

Redaktorzy serwisu 9To5Mac mieli niedawno okazję testować platformę Apple Arcade dla komputerów Mac. Pracownicy firmy z Cupertino testują już nową usługę gamingową i za każdy miesiąc korzystania z niej płacą 49 centów. Dziś opublikowano informację dotyczącą standardowej ceny miesięcznego abonamentu za tą usługę.

Czym bliżej prezentacji nowych modeli iPhone'ów, która może odbyć się już 10 września, tym więcej pogłosek na ich temat krąży w sieci. Najnowsze informacje mówią o tym, że iPhone'y 11 mogą posiadać ekrany OLED od Samsunga wykonane z tych samych materiałów co ekrany w smartfonach Galaxy S10 i Note 10.

Odkąd przesiadłem się na iPhone'a XS Max nie tęsknię za Touch ID i przyciskiem Home w iPhonie choć z rozwiązania tego (skanera linii papilarnych) korzystam na co dzień w moim MacBooku Pro. Zdecydowanie wolałbym, by mój Mac rozpoznawał mnie w podobny sposób jak robi to mój iPhone. Być może za jakiś czas będzie to możliwe. Apple otrzymał właśnie kolejny patent na rozwiązanie zbliżone Face ID w komputerach Mac. O innym patencie opisującym wykorzystanie kamery True Depth w komputerze Mac pisaliśmy w roku ubiegłym.

Analitycy z UBS przeprowadzili ankietę, w której zapytali właścicieli iPhone'ów o ich skłonność do ewentualnego zakupu smartfona firmy Apple wyposażonego w składany ekran. Okazało się, że zainteresowanie takim iPhonem jest umiarkowane, ale chętni są w stanie za niego dużo zapłacić.

Zbliża się wrzesień, a więc prezentacja i premiera nowych modeli iPhone'ów. Jak dotąd Apple nie podało terminów obu wydarzeń (dzień premiery zawsze ogłaszany jest podczas prezentacji nowych urządzeń), termin premiery zdradził jednak prezes japońskiego operatora komórkowego SoftBank, Ken Miyauchi. Informację o tym podał blog Macotakara.

Niezawodny analityk Ming-Chi Kuo w swoim dzisiejszym raporcie dla inwestorów dzieli się nowymi prognozami dotyczącymi Apple. Jego zdaniem w 2021 roku Apple wypuści na rynek iPhone'a wyposażonego zarówno w skaner twarzy Face ID jak i umieszczony pod ekranem skaner linii papilarnych Touch ID.

Szef firmy TSMC, C.C. Wei podczas konferencji inwestorów stwierdził, że firma jest gotowa do produkcji procesorów 5 nm. Ta informacja może potwierdzać, że przyszłoroczne iPhone'y otrzymają jednostki dysponujące nową technologią.

O funkcji Time of Flight, czyli laserowym mierzeniu odległości od obiektów znajdujących się w kadrze, w którą wyposażona ma być tylna bateria aparatów fotograficznych w przyszłorocznych iPhone'ach mówi się już od wielu miesięcy. O tym, że dwa z trzech modeli bedą w nią wyposażone, wspomniał w opublikowanej w ubiegłym tygodniu prognozie Samik Chatterjee, analityk JP Morgan. Teraz informację taką, powołując się na źródła bezpośrednio u dostawców Apple, podaje serwis DigiTimes.

Czym bliżej premiery nowych modeli iPhone'ów - Apple powinno zaprezentować je już za około dwa miesiące - tym więcej wszelkiej maści spekulacji dotyczących ich wyglądu i funkcji. W sieci pojawia się także coraz więcej materiałów prezentujących makiety stworzone na bazie informacji, które mogą - choć nie muszą - pochodzić od dostawców. Najnowsze wideo prezentuje z bliska tego typu makiety iPhone'ów z charakterystycznym kwadratowym panelem kamery.

Do premiery tegorocznych modeli iPhone'ów pozostały prawdopodobnie dwa miesiące, a już teraz spekuluje się o tych, które Apple może wprowadzić dopiero w roku przyszłym. Robią to przede wszystkim wszelkiej maści analitycy. Tym razem Samik Chatterjee, analityk JP Morgan, jest zdania, że w 2020 roku Apple wprowadzi trzy modele iPhone'ów wyposażonych w ekrany OLED i wspierających technologię 5G.

Lato to okres wzmożonej aktywności wszelkiej maści serwisów publikujących informacje, które mogły wyciec z łańcuch dostawców Apple. Właśnie miał miejsce kolejny taki wyciek. Serwis Slashleaks opublikował zdjęcia przedstawiające płyty główne, prawdopodobnie takie, które znajdą się w iPhone'ach 11.

O tym, że klawiatura o konstrukcji motylkowej jest pomyłką i katastrofą pisałem już wielokrotnie. Czasem zastanawiam się, czy częściej kupuję dezodorant dla siebie, czy sprężone powietrze dla mojego MacBooka Pro z Touch Barem. Dlatego najnowsze prognozy naszego ulubieńca - Ming-Chi Kuo - spowodowały, że moje serce szybciej zabiło. Jego zdaniem Apple jeszcze w tym roku wprowadzi nową klawiaturę o konstrukcji nożycowej, czyli tej, która właściwie jest niezawodna.

O tanim czy też budżetowym iPhonie mówi się od dawna. Jak dotąd jednak nawet te tańsze modele, jak iPhone 5C, iPhone SE czy iPhone XR trudno uznać za produkty budżetowe. Temat znowu wraca, tym razem za sprawą chińskich serwisów, według których Apple pracować ma właśnie nad takim urządzeniem przeznaczonym na rynek w Państwie Środka.

Na dwa miesiące przed prawdopodobną premierą nowych modeli iPhone'ów w sieci pojawiły się kolejne grafiki CAD przedstawiające możliwy wygląd tych urządzeń. Wszystkie trzy modele wyposażone są w charakterystyczny panel z kamerami, o kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami.

Jak donosi serwis The Information, trwa proces przejęcia start-up'u Drive.ai, zajmującego się rozwojem autonomicznych pojazdów. Według doniesień, ma to przyśpieszyć prace nad tzw. projektem Titan, w ramach którego firma z Cupertino prawdopodobnie pracuje nad autonomicznym samochodem.

O ciemnym trybie kolorystycznym w iOS mówi się od dawna i równie długo wielu na niego czeka. Zrzuty ekranu z iOS 13, w których posiadanie wszedł serwis 9To5Mac, wskazują, że nadchodzi kres tego oczekiwania.

Japoński blog Macotakara podaje ciekawe informacje na temat nadchodzącego nowego iPhone'a. Urządzenie ma wspierać Dual Audio Bluetooth co pozwolić ma na jednoczesne wysyłanie dźwięku do dwóch urządzeń.