News

Jak donosi serwis The Information, trwa proces przejęcia start-up'u Drive.ai, zajmującego się rozwojem autonomicznych pojazdów. Według doniesień, ma to przyśpieszyć prace nad tzw. projektem Titan, w ramach którego firma z Cupertino prawdopodobnie pracuje nad autonomicznym samochodem.

O ciemnym trybie kolorystycznym w iOS mówi się od dawna i równie długo wielu na niego czeka. Zrzuty ekranu z iOS 13, w których posiadanie wszedł serwis 9To5Mac, wskazują, że nadchodzi kres tego oczekiwania.

Japoński blog Macotakara podaje ciekawe informacje na temat nadchodzącego nowego iPhone'a. Urządzenie ma wspierać Dual Audio Bluetooth co pozwolić ma na jednoczesne wysyłanie dźwięku do dwóch urządzeń.

W miniony weekend japoński blog MacOtakara donosił o możliwych nowych kolorach, w jakich dostępny ma być iPhone XI R. Mają to być zielony i lawendowy, które zastąpią koralowy i niebieski. Na pytanie, jak mogą wyglądać te urządzenia w takich właśnie kolorach próbuje odpowiedzieć francuski blog iPhoneSoft.

Onleaks we współpracy z serwisem PriceBaba opublikowali wysokiej jakości wizualizacje przedstawiające następcę iPhone'a XR, który zadebiutuje już za kilka miesięcy. Zdjęcia bazują na plotkach i doniesieniach związanych z tańszym flagowcem Apple.

Na kilka miesięcy przed premierą nowych iPhone'ów coraz częściej w sieci pojawiają się różnego rodzaju spekulacje i pogłoski na ich temat. Mówi się m.in. o tym, że następca iPhone'a XR ma zyskać dwa tylne aparaty.

Do prezentacji nowej odsłony systemu macOS pozostało już mniej niż dwa miesiące, ale już teraz pojawiają się informacje o nowościach, które się w nim znajdą. Będą to m.in. znane dobrze z systemu iOS skróty Siri i statystyki czasu spędzonego przed ekranem.

Pojawia się coraz więcej spekulacji na temat nowości w tegorocznych systemach operacyjnych. Jedna z nich dotyczy aplikacji, nad którą podobno pracuje Apple, mającej zastąpić dwie obecne: Find My Friends i Find My iPhone.

Jak donosi The Financial Times firma Apple inwestuje kilka milionów dolarów w każdą z ponad 100 gier, które dostępne mają być na platformie Arcade. Budżet, który Apple przeznaczyło na tą usługę przekroczył podobno 500 milionów dolarów.

Pierwszy raport autorstwa Ming-Chi Kuo o 16-calowym MacBooku Pro oraz monitorze od Apple pojawił się w lutym tego roku. Dziś analityk ten opublikował więcej szczegółów na temat przewidywań dotyczących wspominanych produktów.

Dwa dni temu informowaliśmy o możliwym wprowadzeniu przez Apple mniejszego, 5,42 calowego, iPhone’a w 2020 r. Tymczasem wczoraj pojawiła się znacznie bardziej interesująca, choć niestety mniej wiarygodna, plotka o możliwym pojawieniu się następcy modelu SE. Informację podał indyjski portal pc-tablet.com, dodając że model ten miałby być produkowany właśnie w tym kraju.

Ostatni tydzień był dla Apple bardzo pracowity. Zobaczyliśmy nowe iPady, odświeżonego iMaca i drugą generację AirPodsów. Podzieliliśmy się zatem z Wami naszymi pierwszymi wrażeniami.

Najnowsza, szósta już beta iOS 12.2 przynosi istotne zmiany w kontroli bezprzewodowego ładowania. W systemie pojawił się kod wykrywający fakt, że ładowane są dwa urządzenia jednocześnie. Zdaniem 9To5Mac może to oznaczać, że Apple już niebawem wprowadzi na rynek ładowarkę AirPower.

Niemal niezawodny analityk Ming-Chi Kuo jest zdania, że produkcja okularów Apple oferujących rzeczywistość rozszerzoną (AR) może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Urządzenie ma być jednak zależne od iPhone'a.

Pisaliśmy ostatnio na temat patentu firmy Apple, dotyczącego rozwiązań zapobiegających uszkodzeniu wyświetlaczy zginanych w warunkach temperatur „znacznie niższych od pokojowej”. Co ciekawe, w sieci pojawiają się kolejne pogłoski o tym, że Apple podejmuje także inne działania, które w przyszłości doprowadzić mogą do powstania iPhone'a wyposażonego w zginany ekran.

Jedna z bardziej pożądanych funkcji może wreszcie trafić na smartwatcha Apple. Problemem firmy ma być jednak akumulator, którego pojemność i szybkość ładowania ogranicza dziś firmę w implementacji funkcji.

Według informacji opublikowanych na łamach niemieckiego Manager Magazin, nadwozie autonomicznego pojazdu, nad którym pracuje Apple ma mieć kształty charakterystyczne dla osobowych furgonetek (tzw. vanów).

Przy okazji informacji o planowanym na 2021 roku połączeniu sklepów App Store i wprowadzeniu uniwersalnych aplikacji dla iOS i macOS Mark Gurman z Bloomberga wspomniał także, powołując się na swoje źródła w Apple, o tym, że firma planuje pokazać podczas tegorocznej konferencji WWDC nowego, modułowego Maca Pro.

Słaba sprzedaż najnowszych iPhone’ów prawdopodobnie nie przełoży się na innowacyjność następnej generacji. Apple chce wyraźnie poprawić swoje baterie, ale nie zrezygnuje z wcięcia w ekranie i portu Lightning.

Ciemny interfejs użytkownika w iOS to rzecz, na którą od lat czeka wielu użytkowników. Być może doczekamy się jej w kolejnej wersji tego systemu, czyli iOS 13. Zapowiedział to niedawno m.in. Bloomberg. Jest to o tyle bardziej prawdopodobne niż w przeszłości, że obecnie coraz więcej modeli iPhone'ów wyposażonych jest w ekran OLED, na którym taki ciemny tryb kolorystyczny wyglądać będzie najlepiej. Na pytanie, jak faktycznie mógłby wyglądać iOS 13 z ciemnym interfejsem i to na ekranie iPhone'a 11 spróbował odpowiedzieć serwis PhoneArena.

Za sprawą serwisu DigiTimes wracają spekulacje dotyczące nowego modelu w pełni bezprzewodowych słuchawek AirPods. Nowy model ma się pojawić w pierwszej połowie bieżącego roku. AirPods 2 mają także być wyposażone w funkcję monitorowania zdrowia.

W sieci pojawiły się dzisiaj zdjęcia iPada mini o wyraźnie odmiennej konstrukcji anteny służącej do łączności za pośrednictwem sieci komórkowej względem obecnie dostępnego modelu. Nie wiadomo jednak, czy jest to zupełnie nowe urządzenie, czy jedynie jeden z prototypów, którego konstrukcja anteny nie została ostatecznie wdrożona.

Rok 2018 minął, a Apple nie wprowadziło na rynek - jak obiecywało - specjalnego poda ładowania indukcyjnego, czyli AirPower.

Poddostawca Apple przygotowuje się do produkcji nowych części. Zmiany w ekranach będą spore i przyniosą nowości w konstrukcji całego iPhone’a. Czy wpłynie to na obecność 3D Touch?

Jak donoszą Music Business Worldwide i The Telegraph, firma Platoon, zajmująca się wyszukiwaniem i promowaniem nowych talentów w branży muzycznej, może już niedługo stać się własnością Apple.

Apple po raz kolejny zwleka z wprowadzaniem najnowszego standardu łączności. Czy technologiczna wojenka z Qualcommem odbije się na nadchodzących modelach?

Od kilku lat wiele mówi się o własnej usłudze VOD Apple. Jej start ma nastąpić w pierwszej połowie przyszłego roku. Zdaniem The Information jeszcze w tym samym roku będzie ona dostępna na całym świecie, w ponad stu krajach. Nie ma jednak pewności, że pojawi się ona w nich wszystkich jednocześnie.

Zmniejszone ramki, zaoblony ekran, Face ID i najprawdopodobniej USB-C to nowości, których spodziewamy się po nowym tablecie Apple. Jednak ostatnie informacje sugerują, że odświeżonego iPada dziś nie poznamy.

Już tylko godziny dzielą nas od prezentacji nowych produktów Apple. Analitycy i pracownicy przekazujący mediom informacje i zdjęcia nowych produktów nie próżnują jednak w tych ostatnich chwilach. Oto (być może ostatnia) garść przewidywać odnośnie jutrzejszych premier.

Dziennikarze serwisu 9to5Mac odkryli w najnowszej becie watchOS 5 poszlaki świadczące o tym, że większy z smartwatchy otrzyma ekran o rozdzielczości 384 x 480. Jest to znaczący wzrost w stosunku do aktualnych 312 x 390 pikseli. To sugeruje, że oprócz zwiększenia się fizycznych rozmiarów ekranu, wzrośnie także zagęszczenie pikseli.