Na łamach polskiego serwisu o nazwie Rootblog opublikowano doniesienia na temat planów firmy Apple dotyczących otwarcia sieci sklepów detalicznych na terenie Polski. Możliwe jest także, że w Apple TV pojawią się materiały telewizji TVN.

W artykule przeczytać można, że otwarcie sieci sklepów wiąże się także ze stworzeniem polskiego oddziału firmy Apple. Podobno niektórzy pracownicy, w tym menadżerowie wyższego stopnia są już zatrudnieni. Co więcej, prawdopodobnie obecnie trwa rekrutacja na wiele innych stanowisk.

Otwarcie nastąpić ma w ciągu najbliższych dwóch lat. Sklep zlokalizowany ma być w Warszawie, w sąsiedztwie centrali PKO BP, czyli na ulicy Puławskiej. Autor wpisu podkreśla, że taki ruch może negatywnie wpłynąć na działalność autoryzowanych sprzedawców sprzętu marki Apple.

Drugim wątkiem są rozmowy Apple z firmą Discovery, właścicielem stacji TVN, która w swoim portfolio posiada między innymi Player, największą platformę streamingową w Polsce. W związku z tym możliwe jest, że do Apple TV+ trafią treści dostępne na platformie Player

Źródło: Rootblog