Od kilku tygodni w Sieci pojawiały się doniesienia na temat rozmów firm Apple i Hyundai w zakresie współpracy nad autonomicznym samochodem elektrycznym, ale negocjacje te zakończone zostały niepowodzeniem. Dziś opublikowano informację, że współpracą zainteresowana jest firma Nissan.

W poprzednim tygodniu pisaliśmy o tym, że Apple aktywnie poszukuje firm, które nawiązałby współpracę w ramach rozwoju wspomnianego pojazdu i w związku z tym prowadzi rozmowy z co najmniej sześcioma japońskimi producentami samochodów.

Temat poruszony został podczas telekonferencji dotyczącej wyników finansowych zorganizowanej przez tego japońskiego producenta samochodów. Makoto Uchida, prezes Nissana stwierdził, że technologia przemodelowuje przemysł samochodowy i należy podejmować nowe inicjatywy. Szansą jest nawiązanie współpracy z firmami posiadającymi odpowiednią wiedzę i doświadczenie w branży technologicznej.

Nie wiadomo czy firmy Apple i Nissan prowadzą obecnie jakieś rozmowy, ale wcześniejsze doniesienia oraz wypowiedź Uchida sugerują taki stan rzeczy.

Źródło: AppleInsider