Według najnowszego raportu opublikowanego w serwisie Bloomberg, firmy Hyundai i zależna od niej spółka Kia nie prowadzą już rozmów z Apple na temat współpracy nad rozwojem autonomicznego pojazdu elektrycznego.

W poprzednim tygodniu pisaliśmy, że Apple prowadzi podobno rozmowy z co najmniej sześcioma japońskimi producentami samochodów na temat potencjalnego partnerstwa w zakresie prac nad autonomicznym pojazdem. Według nieoficjalnych informacji rozmowy nie są łatwe. Apple znane jest ze swoich wyśrubowanych wymagań wobec swoich dostawców, co podobno nie zachęca do współpracy. Zaangażowanie w łańcuch dostaw firmy Apple wymaga zazwyczaj relokacji znacznych zasobów dostawcy, co generuje poważne zmiany organizacyjne.

Warto też przypomnieć, że kilka dni temu pojawiły się plotki o tym, że negocjacje prowadzone przez Apple i Hyundai zostały zawieszone . Firma Hyundai wydała oświadczenie w związku ze wspomnianymi wyżej doniesieniami. Władze firmy rozumieją, że Apple rozmawia z innymi producentami, ponieważ rozmowy są na wczesnym etapie i nic nie zostało jeszcze rozstrzygnięte. Fakt ten zdenerwował podobno przedstawicieli firmy Apple, którym nie spodobało się między innymi to, że fakt prowadzenia rozmów oficjalnie wyszedł na jaw.

Źródło: MacRumors za Bloomberg