iPhone 5 to z pewnością jeden z ładniejszych telefonów na rynku, jednak jak każda słuchawka, może on ulec uszkodzeniu. Wiele osób kupuje etui, aby zabezpieczyć swój telefon od upadków i zarysowań. Wybór tych akcesoriów jest bardzo szeroki, dzięki uprzejmości sklepu iMad, mamy możliwość przetestowania kilka futerałów oferowanych przez popularne firmy.

Griffin Reveal
Etui Reveal to najprostszy i najbardziej klasyczny futerał na iPhone’a dostępny w portfolio Griffina. Akcesorium to zostały wyposażone w przeźroczysty tył, który pozwala nam zachować design naszego telefonu. Dodatkowo gumowe boki bardzo dobrze zapobiegają wszelkiego rodzaju uszkodzeniom. Etui to zostało wykonane z duża starannością, zarówno guma jak i plastikowy tył są miłe w dotyku a iPhone nie wyślizguje się z ręki. Reveal ściśle przylega do telefonu, nie dostaje się pod niego kurz. Dodatkowym atutem tego produktu jest cena, można go nabyć za 79 złotych co plasuje Griffina wśród najtańszych futerałów dla piątki na rynku.

iFrogz Luxe Original
Miałem przyjemność testować wiele futerałów stworzonych dla iPhone’a, większość z nich miało bardzo duża wadę - montaż i demontaż nie należały do najłatwiejszych. iFrogz rozwiązał ten problem, jednak odbiło się to lekko na estetyce i grubości etui. Luxe Original składa się z dwóch części, dzięki takiemu rozwiązaniu można po prostu wsunąć iPhone’a do futerału. Niestety, aby zastosować takie rozwiązanie, producent zmuszony był umieścić na tyle etui przycisk umożliwiający demontaż i wyciągnięcie iPhone’a. Taki zabieg odbił się na grubości etui - znacząco powiększa on telefon, dodatkowo tył nie jest już gładki. Oczywiście Luxe Original świetnie sprawuje się jako etui, sprawdzając się w codziennych zadaniach, jednak może on nie przypaść do gustu użytkownikom, którzy cenią rozmiar i estetykę iPhone’a. Etui to zostało wycenione na 79 złotych.

Moshi iGlaze
iGlaze to typowe jednobryłowe etui, które ma specjalne „oczko” na logo jabłka. Tak jak inne testowane produkty, futerał od Moshi wykonano z bardzo wysokiej jakości materiału, który jest miły w dotyku i bardzo komfortowo leży w dłoni. Co ciekawe, zestaw ten nie zawiera samego etui, producent dostarczył dodatkowo bardzo dobrej jakości folię do ochrony tyłu urządzenia. Niestety iGlaze ma jeden mankament, dość trudno się go montuje i demontuje. Akcesorium Moshi można kupić w wielu wariantach kolorystycznych. iGlaze został wyceniony na 115 złotych.

SkechHard Rubber
Hard Rubber to etui wykonane z miłego w dotyku, przypominającego gumę, materiału, który wystaje nieco nad ekran urządzenia i odsłania jedynie obiektyw aparatu i flash. Dzięki takiemu rozwiązaniu, futerał ten bardzo dobrze chroni iPhone’a przed jakimikolwiek uszkodzeniami. Etui to zbudowane jest podobnie do iFrogza, jednak producent nie zastosował mało estetycznego przycisku, wystarczy po prostu wsunąć w siebie dwa elementy i futerał pewnie znajduje się już na naszym telefonie. Oprócz tego jest bardzo łatwy w czyszczeniu, można go wycierać na mokro. Skech to kolejny producent, który do zestaw dodaje dodatkowe elementy, razem z Hard Rubberem otrzymujemy folię na ekran i ściereczkę z mikrofibry. Niestety folia jest dość niskiej jakości i po przyklejeniu na iPhone’a nieprzyjemnie się z niego korzysta. Futerał ten został wyceniony na 99 złotych.

Trexta Flippo
Flippo to typowe dwuczęściowe etui - iPhone’a mocujemy w uchwycie i ukrywamy go pod skórzaną klapką, która zamyka się za pomocą magnesu. Sam nie przepadam za tego typu futerałami, jednak akcesorium stworzone przez Trextę sprawia wrażenie niezwykle solidnego. Skóra użyta do wyprodukowania tego produktu jest bardzo wysokiej jakości. Flippo odróżnia się od innych etui tego typu jedną ciekawostką - element, który mocuje naszego iPhone’a może zostać obrócony o 180 stopni, przez co możemy pracować komfortowo zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Etui to zostało wycenione na 115 złotych.

Evouni L55 Leather Arc Wallet
To etui to zdecydowanie inna klasa niż wszystkie inne opisywane w tym tekście. Futerał od Evouni to także bardzo modny, estetyczny, portfel. Akcesorium to zostało wykonane z jednego kawałka skóry, materiał ten jest bardzo wysokiej jakości. Oprócz miejsca na telefon, w tym etui zmieścimy także banknoty, czy kartę kredytową. Jest to zdecydowanie najbardziej ekskluzywny futerał jaki miałem przyjemność kiedykolwiek testować. Jedyny mankament tego produktu to trudny demontaż, niewprawnemu użytkownik może on nastręczyć kłopotów. Poza tym jednym mankamentem jest to świetny produkt. Evouni Leather Arc kosztuje 299 złotych.

Podsumowanie
Rynek etui dla najnowszego iPhone'a jest już mocno nasycony produktami dostosowanego do najnowszego modelu. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, można wybierać wśród tańszych etui, wycenionych poniżej 100 złotych, po luksusowe, skórzane futerały, takie jak testowany Evouni. Dodatkowo jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania wszystkich testowanych przeze mnie etui.

UWAGA!
Dzięki uprzejmości firmy iMad, mamy do rozdania wszystkie testowane etui. Wystarczy, że w komentarzu pod tekstem napiszecie nazwę etui, które chcecie dostać, oraz uzasadnienie dlaczego futerał ma trafić właśnie do Ciebie. Wyniki konkursu opublikowane zostaną 22 marca.