Nowości w Eterze
Czas na kolejny prywatny post poświęcony stworzonej przeze mnie aplikacji radiowej Eter dla iOS, macOS (a także dla tvOS i watchOS). Eter w ostatnich tygodniach doczekał się kilku ważnych aktualizacji.

Wsparcie dla Spotify
Jedną z funkcji, o które użytkownicy pytali właściwie od dnia premiery Eteru w App Store, było wsparcie dla Spotify – a dokładniej możliwość otwierania piosenek czy utworów w tym właśnie serwisie oferującym muzykę na żądanie.
Wsparcie dla Spotify pojawiło się w Eter 2.6 dla macOS i iOS. W ustawieniach programu należy wybrać, z którego serwisu chce się korzystać. Na razie do wyboru są tylko Apple Music (domyślnie) i Spotify. Myślę jednak, że prędzej czy później dodam także wsparcie dla innych serwisów (nie każdy jednak oferuje otwarty dostęp do API).
Po wybraniu w ustawieniach Spotify, stuknięcie w okładkę albumu otworzy dany utwór w tym właśnie serwisie – albo w aplikacji na iOS, albo w webowym Spotify.
Wsparcie dla Spotify dostępne jest w darmowej wersji Eteru (nie wymaga odblokowania wszystkich funkcji).
Importowanie i eksportowanie listy stacji
Już dość dawno w Eterze pojawiła się możliwość dzielenia się stacjami. Dotąd jednak można było udostępnić jedną stację za pośrednictwem dedykowanego linku i stworzonej przez nas strony web, aby otworzyć ją w Eterze.
W wersji 2.6 dodaliśmy możliwość importu i eksportu masowego – całej listy ulubionych stacji z lub do pliku o rozszerzeniu XSPF. Dzięki temu można w łatwy sposób dzielić się ze znajomymi całymi listami ulubionych stacji w Eterze albo importować je z playlisty np. VLC. Analogicznie, w ten sam sposób można wyeksportować ulubione stacje do pliku XSPF i otworzyć taką listę np. we wspomnianym VLC.
Import i eksport stacji dostępny jest zarówno w Eterze dla iOS, jak i dla macOS.
Import i eksport listy ulubionych stacji dostępny jest w wersji premium (jednorazowy zakup odblokowujący wszystkie funkcje programu).
Niezależne okno mini odtwarzacza
W Eterze dla macOS od dłuższego czasu dostępny jest mini odtwarzacz. Dotąd był on przyczepiony na stałe do ikony w górnym pasku systemowym.
W wersji 2.7 dla macOS mini odtwarzacz można odczepić, tak aby był osobnym, pływającym oknem. Kliknięcie w ikonę Eter w górnym pasku odpowiednio schowa mini odtwarzacz lub pokaże jego okno.
Możliwość odpięcia okna mini odtwarzacza dostępna jest w darmowej wersji Eteru (nie wymaga odblokowania wszystkich funkcji).
Eter jest stale rozwijany przeze mnie oraz nasze studio Apparent Software.