Wczoraj o godzinie 14:00 rozpoczęła się przedsprzedaż 24-calowego iMaca, iPadów Pro oraz Apple TV. Urządzenia te mają trafić do oficjalnej dystrybucji 21 maja. Jednak w przypadku iPadów Pro, wyposażonych w procesor M1 jest to mało prawdopodobne.

W polskim sklepie internetowym Apple znajduje się informacja, że zdecydowana większość modeli tych tabletów wysyłana będzie do klientów za 6-8 tygodni.

Tablety z pamięcią masową o pojemności 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1TB obsługujące tylko sieć Wi-Fi trafią do klientów najwcześniej w połowie czerwca. W przypadku wariantu z pamięcią o pojemności 2 TB czas dostawy wynosi 3-4 tygodnie.

Inaczej jest w przypadku tabletów z obsługą sieci komórkowej. Wariant z najmniejszą pamięcią dostarczony będzie za 3-4 tygodnie. Na pozostałe obecnie czekać trzeba od 6 do 8 tygodni.

Warto przypomnieć, że ostatnio pisaliśmy o wywiadzie, którego Tim Cook udzielił podczas konferencji dla inwestorów. Prezes firmy z Cupertino powiedział, że prognozuje się ograniczoną podaż iPadów i komputerów Mac.