Zgodnie z przewidywaniami Apple zaprezentowało właśnie nowe kolorowe modele iMaca. Komputer posiada nie tylko nowy kolor, ale i zupełnie nowy wygląd i konstrukcję.

Z nowym modelem Apple wróciło do idei pierwszego komputera z tej linii, który miał Nowy iMac dostępny jest w siedmiu różnych kolorach. Maszyna jest niezwykle cienka, na froncie nie znajdziemy logo Apple, jak w starszych modelach. 24-calowy ekran ma z kolei wyraźną ramkę.

Nad ekranem znalazła się kamera o rozdzielczości Full HD (1080p). Obraz z niej jest analizowany w czasie rzeczywistym i obrabiany (m.in. usuwanie szumów, poprawa kolorów), tak by uzyskany obraz był jak najlepszej jakości. W środku znalazły się także mikrofony i głośniki, jakie dotąd znalazły się w tych komputerów. Nowy iMac wyposażony jest też w sześć głośników (w tym cztery głośniki niskotonowe). Komputer wspiera także Dolby Atmos.

W nowym iMacu znalazł się oczywiście procesor M1. Komputer posiada dwa porty USB-C Thunderbolt i dwa porty USB-C 3.0. Wyposażono go w gniazdo MagSafe do podłączenia zasilania. Zasilacz wyposażony jest w modem Ethernet, dzięki czemu nie trzeba podłączać kabla sieciowego bezpośrednio do komputera.

Nowy iMac wyposażony jest w także nową bezprzewodową klawiaturę Magic Keyboard wyposażoną w skaner linii papilarnych Touch ID.

Komputer dostępny będzie w drugiej połowie maja w cenie od 6799 zł.

Apple zaprezentowało też nowe wersje kolorystyczne Magic Mouse i Magic Trackpad.