Wielu spodziewało się nowych modeli iPadów Pro, mało kto jednak przewidywał, że w nowych modelach Apple zdecyduje się umieścić ten sam procesor co w komputerach Mac - M1.

iPad Pro z procesorem M1 to bez wątpienia krok w kierunku unifikacji komputerów Mac i iPadów, a przynajmniej ich oprogramowania. Co więcej iPad Pro wyposażony jest obecnie nie tylko w gniazdo USB-C ale w USB-C Thunderbolt, dzięki czemu jest on obecnie właściwie równie wydajny co komputery Mac. Nowy iPad Pro dostępny jest z 2TB pamięci masowej, a więc tyle co wiele Maców.

iPad Pro wyposażony jest też w technologię 5G, posiada także trzy aparaty oraz LiDAR, a więc taki sam zestaw, jaki znalazł się w iPhone'ach 12 Pro. Nowy iPad Pro wspiera także HDR 3.

Nowy iPad Pro posiada także nową 12 megapikselową kamerę uzerokokątną True Depth, zwaną "Center Stage", która posiada funkcję automatycznego kadrowania i zbliżania na użytkowniku. Wyposażony jest także w ekran mini-Led podobny do tego, jaki znajduje się w monitorze Pro Display XDR. Ekran w nowym iPadzie Apple nazywa Liquid Retina XDR. Nowe iPady wyposażone są w głośniki ze wsparciem Dolby Atmos.

Przy okazji prezentacji nowego iPada Pro Apple zaprezentowało także nowe etui z klawiaturą w kolorze białym.

Nowe iPady Pro dostępne będą w drugiej połowie maja. Przedsprzedaż startuje już 30 kwietnia. Model 11-calowy dostępny jest 3899 zł, a 12,9-calowy za 5499 zł.