W 2018 studio Telltale Games, znane głównie z produkcji popularnych gier przygodowych, ogłosiło upadłość. W efekcie wszystkie produkcje tej firmy zniknęły ze sklepu App Store. Rok później prawa do nich wykupiła jednak firma LCG Entertainment, która z czasem zaczęła stopniowo przywracać kolejne tytuły do sprzedaży. Niedawno za jej sprawą w App Store pojawiła się ponownie gra Tales of Monkey Island.

Tales of Monkey Island to piąta odsłona klasycznej serii gier przygodowych Monkey Island, opowiadających o perypetiach nieporadnego pirata Guybrusha Threepwooda, walczącego z nieumarłym kapitanem piratów LeChuckiem. Jej akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w Escape from Monkey Island. Guybrush próbując pokonać swojego odwiecznego wroga przypadkiem zmienia go z powrotem w człowieka, przy okazji ściągając też klątwę na siebie i całe swoje otoczenie.

Podobnie jak większość gier studia Telltale Games, Tales of Monkey Island ukazywała się w odcinkach. LCG Entertainment opublikowało w App Store każdy z nich jako oddzielną pozycję, kosztującą 23,99 zł. Istnieje też jednak możliwość kupienia wszystkich pięciu w pakiecie za 69,99 zł.

Pobierz z App Store