Przy okazji konferencji dla inwestorów, podczas której firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał kalendarzowy 2021 roku przeprowadzono wywiad z Timem Cookiem. Zapytany został on o potencjalne problemy z podażą urządzeń w drugiej połowie bieżącego roku.

Prezes firmy z Cupertino powiedział, że nie jest w stanie podać szczegółowych informacji na temat poszczególnych produktów, ale prognozuje się ograniczoną podaż iPadów i komputerów Mac.

Powodem są wspominane już wiele razy problemy związane z niedoborami procesorów, które wykorzystywane są w zdecydowanej większości urządzeń elektronicznych. Cook dodał, że nie jest w stanie powiedzieć jak długo trwać będą te problemy, ponieważ dotyczą one światowej gospodarki, a nie jedynie rynku komputerów czy smartfonów.

Luca Maestri, dyrektor finansowy Apple, wspomniał też, że w wyniku tych problemów przychody firmy w trzecim kwartale bieżącego roku spaść mogą o około 3 do 4 miliardów dolarów. Co ważne, powodem ma być właśnie ograniczona podaż, a nie zmniejszenie popytu.

Źródło: MacRumors