Z okazji przypadającego dzisiaj tzw. „czarnego piątku” i zbliżającego się „cyfrowego poniedziałku” wielu producentów oprogramowania oferuje swoje aplikacje w niższej cenie. Warto z tych promocji skorzystać.

Poniżej znajdziecie listę tych, które sam polecam.

CleanMyMac X

Tego programu nie trzeba czytelnikom przedstawiać. To kombajn, którego zadaniem jest nie tylko utrzymanie naszych Maców w czystości ale i w dobrej kondycji. Szerzej opisywałem go dwa lata temu, jednak od tego czasu doszło w nim kilka kolejnych przydatnych funkcji. Roczna subskrypcja na CleanMyMac X została przeceniona ze 153,05 na 107,14 zł.

ClearVPN

ClearVPN to prosty w obsłudze i bardzo wygodny VPN dla Maca, iPhone'a, iPada, komputerów z Windows i urządzeń mobilnych z systemem Android od MacPaw (twóców CleanMyMac X). O usłudze tej pisałem niedawno. Obecnie cena za jej roczną subskrypcję wynosi 249,26 zł.

Wallpaper Wizard

Wallpaper Wizard to kolejny program od MacPaw, o którym także pisałem na MyApple. Czarodziej od obrazów tła biurka oferuje ogromną bazę ciekawych zdjęć w wysokiej rozdzielczości posegregowanych tematycznie. Program został przeceniony z 38,12 na 26,68 zł.

All Windows Appear

To aplikacja, która pozwala na pracę z oknami w macOS tak jak w klasycznych (przed Mac OS X) wersjach tego systemu. Stuknięcie w jedno okno danego programu (np. Findera) przywołuje na wierz także inne jego okna. Programów, które oferują tego typu funkcję jest w Mac App Store kilka, m.in. opisywany przeze mnie Front and Center, ale All Windows Appear jest obecnie dostępny w znacznie niższej cenie, bo jedynie 4,99 zł.

Image Framer

To rozwijany od ponad dziesięciu lat program do artystycznego oprawiania zdjęć i obrazów w cyfrowe ramki i masowego ich przetwarzania. Z okazji czarnego piątku każ∂a z wersji programu została przeceniona o 50%. Wersja Lite kosztuje teraz $19,97, wersja Standard kosztuje $24,97, a wersja Pro $39,97.

Trickster

Opisywany na MyApple program Trickster, który dostępny jest także w ramach usługi Setapp można obecnie dostać także za 50 procent jego normalnej ceny, czyli za 4,31 € (licencję można kupić tutaj). Przypomnę tylko, że Trickster to swego rodzaju podręczny zasobnik na ostatnio otwarte pliki czy foldery. Program jest uzupełnieniem systemowego Findera i zagnieżdża się w górnym pasku. Więcej o nim pisałem tutaj.

Cashculator

Jeśli dbacie o domowy budżet i lubicie tabelki, w których wszystko macie dokładnie rozpisane to Cashculator jest takim właśnie programem. To świetne narzędzie służące do prowadzenia budżetu na Macu i to nie tylko domowego. Program jest obecnie przeceniony o 50% i można go mieć za 8,66 €.

iStat Menus

Stały podgląd różnych parametrów życiowych systemu i komputera mac od lat zapewnia aplikacja iStat Menus. Z okazji czarnego piątku została ona przeceniona aż o 66%. iStat Menus można kupić w Mac App Store za 23,99 zł.

BusyCal i BusyContacts

Oba, od wielu lat rozwijane programy, to świetne zamienniki systemowych aplikacji Kalendarz i Kontakty, oferujące o wiele więcej przydatnych funkcji. Jeśli szukacie czegoś bardziej rozbudowanego od wspomnianych systemowych programów to warto skorzystać z promocji właśnie na BusyCal i BusyContacts. Wspomnę tylko, że oba dostępne są też w usłudze Setapp.

Hydra

Jeśli bawicie się w fotografię HDR to Hydra jest programem, który warto mieć w swoim zestawie narzędzi. To aplikacja właśnie do obróbki zdjęć tego typu. Obecnie w przecenie można ją mieć za 119 zł (co ciekawe wersja kupiona przez stronę jest nieznacznie droższa, bo kosztuje 121,99 zł).

Devontechnologies

Swoje aplikacje - DEVONthink, DEVONagent i DEVONsphere - przecenia o 25% także firma Devontechnologies. Więcej o promocji możecie przeczytać tutaj.

Tower

Chyba każdy deweloper korzysta z usług kontroli wersji GIT jak choćby GitHub czy BitBucket. Wysyłanie do repozytorium kolejnych wersji, tworzenie i przełączenie się pomiędzy poszczególnymi gałęziami, łączenie itp. rzeczy można oczywiście robić w terminalu za pomocą odpowiednich komend, zdecydowanie jednak wygodniej korzystać z klientów GIT, a jednym z najlepszych jest właśnie Tower dla Maca. Z okazji tzw. „czarnego piątku” cena rocznej subskrypcji jest obniżona o połowę i wynosi obecnie $34,50.

Parallels Desktop

Dobrze znany użytkownikom Maców program do wirtualizacji, pozwalający m.in. na odpalanie w systemie macOS wirtualnej maszyny z Windows i korzystanie z aplikacji dla systemu Microsoftu niemal tak samo, jak z tych dla Maca, doczekał się także przeceny o 20%. Licencja na Parallels Desktop kosztuje obecnie 63,99 €, a roczna subskrypcja na wersję Parallels Desktop Pro kosztuje 79,99 €.

Affinity Photo i Affinity Designer

Z okazji czarnego piątku przecenione zostały także popularne programy graficzne Affinity Photo i Affinity Designer. Oba można teraz mieć w cenie 164,99 zł.