Dobrze znana czytelnikom MyApple, m.in. z programów Clean My Mac czy Gemini II, czy usługi Setapp, kijowska firma MacPaw, zaprezentowała kilka dni temu swoją najnowszą usługę - ClearVPN.

Usługa, dzięki dedykowanym aplikacjom, dostępna jest zarówno dla macOS i iOS, jak i systemów Windows i Android. Głównym jej celem jest jak największe ułatwienie korzystania z VPN w zależności od potrzeb użytkowników.

Aplikacja ClearVPN posiada w związku z tym zdefiniowane wcześniej skróty, pozwalające na takie dobranie parametrów, by móc dzięki jednemu kliknięciu korzystać z bezpiecznych połączeń, omijać blokady regionalne w usługach typu VOD, czy z różnych powodów zmienić widoczna dla innych lokalizację naszego komputera czy smartfona.

ClearVPN korzysta z technologii zwanej DynamicFlow, która analizuje cały czas ruch w sieci i łączy urządzenie z najszybszym dostępnym w danej chwili wolnym serwerem. Wszystko to dzieje się dynamicznie w tle, bez angażowania użytkownika. Usługa wykorzystuje swój własny protokół razem z innymi, takimi jak PSec, KEV2 czy OpenVPN.

Usługa dostępna jest w wersji darmowej, z ograniczoną liczbą opcji i oferującej podstawowe funkcje VPN oraz oraz w płatnej - w ramach miesięcznego abonamentu - która oferuje wszystkie skróty i opcje, zapewniając dostęp do niemal każdego serwisu VPN , możliwość wyboru serwerów w określonych krajach, zabezpieczając też użytkownika przed atakami DDos podczas gier itp.

Miesięczny abonament na ClearVPN kosztuje 49,73 zł. Z kolei roczna subskrypcja to koszt 356,97 złotych.