Serial „Truth be Told" był jedną z pierwszych produkcji jakie pojawiły się w katalogu usługi Apple TV+. W marcu bieżącego roku Apple zamówiło jego drugi sezon. Jak donosi serwis Deadline, w nowych odcinkach do obsady serialu dołączy Kate Hudson.

„Truth be Told" to serial opowiadający o autorce podcastów kryminalnych badającej zbrodnie sprzed lat. W główną rolę wciela się w nim Octavia Spencer, zdobywczyni Oskara za występ w filmie „Służące". Według pierwotnych założeń Apple miał to być mini-serial kończący się po jednym sezonie, jednak najwyraźniej osiągnął on wystarczająco dużą popularność, by firma zdecydowała się zmienić plany. Drugi sezon będzie jednak najprawdopodobniej opowiadał zupełnie nową historię, powiązaną z pierwszym jedynie postacią protagonistki. Hudson, znana m.in. z filmu „U progu sławy" (za który dostała Złoty Glob i nominację do Oskara) i serialu „Glee", zagra w nim zamieszaną w zbrodnię internetową celebrytkę, przyjaciółkę głównej bohaterki.

Prace nad drugim sezonem serialu rozpoczną się 26 października w Los Angeles. Jest więc szansa, że nowe odcinki pojawią się w Apple TV+ już w pierwszej połowie przyszłego roku, o ile pandemia COVID-19 nie wymusi wstrzymania produkcji (w takiej sytuacji znalazło się niedawno kilka innych seriali zamówionych przez Apple, w tym m.in. „The Morning Show", „Suspicion" i „Slow Horses").

Źródło: Deadline