Firma Apple nie podaje do opinii publicznej oficjalnych informacji na temat pojemności baterii instalowanych w swoich urządzeniach. Nie jest to jednak przeszkodą aby takie dane uzyskać. Tak jest i tym razem.

Z dokumentacji brazylijskiej agencji telekomunikacyjnej ANATEL, która certyfikuje urządzenia elektroniczne przed rozpoczęciem ich sprzedaży w tym kraju wynika, że iPhone 12‌ mini posiada baterię o pojemność 2227 mAh, a iPhone 12‌ wyposażony jest w baterię o pojemności 2815 mAh.

iPhone 12

Informacje te pozyskane zostały przez redaktorów brazylijskiego serwisu Tecnoblog. Co więcej, twierdzą oni, że w dokumentacji, do której mieli wgląd znajdują się także dane dotyczące baterii montowanych w nowych iPhone’ach serii Pro, ale nie póki co nie chcą ich udostępniać.

Dla porównania, iPhone 11 wyposażony jest w baterię o pojemności 3110 mAh, czyli nieco większą niż w najnowszym modelu. Nieco lepiej na tle starszych modeli wypada mini. Jego bateria jest o ponad 400 mAh większa niż w przypadku nowego iPhone’a SE.

Źródło: MacRumors