Po wprowadzeniu w Wielkiej Brytanii obostrzeń mających pomóc w walce z pandemią COVID-19 Apple zostało zmuszone do zawieszenia prac nad powstającymi tam serialami. Miesiąc temu zezwolenie na powrót do pracy zyskała ekipa pracująca nad powstającym na potrzeby Apple TV+ amerykańskim serialem „Invasion", którego niektóre sceny kręcono w Manchesterze. Teraz wznowiono zaś prace nad dwoma serialami Apple powstającymi w całości w Wielkiej Brytanii.

Pierwszym z nich jest „Suspicion" - adaptacja izraelskiego dramatu kryminalnego „Podwójna gra", w którym w główną rolę wcieli się Uma Thurman, znana m.in. z filmów „Pulp Fiction" i „Kill Bill". Drugi, zatytułowany „Slow Horses", będzie ekranizacją powieści szpiegowskiej Micka Herrona o tym samym tytule. W główną rolę wcieli się w nim Gary Oldman, znany m.in. z filmów „Dracula", „Mroczny Rycerz", „Leon Zawodowiec" i „Piąty Element".

Warunkiem wznowienia prac jest przestrzeganie szeregu nowych reguł mających zabezpieczyć przed zakażeniem koronawirusem COVID-19. Aktorzy i inni członkowie ekipy filmowej przybywający z zagranicy muszą przed rozpoczęciem zdjęć poddać się 14-dniowej izolacji. Stan zdrowia wszystkich osób pracujących na planie filmowym musi być cały czas monitorowany. Wszyscy członkowie ekipy filmowej mają zachowywać odpowiedni dystans, a jeśli nie jest to możliwe (np. w przypadku aktorów muszących stać blisko siebie) należy odseparowywać grupy osób mających ze sobą bezpośredni kontakt.

Źródło: AppleInsider