Ming-Chi Kuo, analityk firmy TFI Securities opublikował notatkę dotyczącą iPhone'ów 12. Skupił się w niej na kosztach podzespołów.

Jego zdaniem wprowadzenie technologii 5G do iPhone'ów podniesie koszty produkcyjne jednego telefonu nawet o 135 dolarów w przypadku wsparcia dla mmWave. Natomiast urządzenia wyłącznie z pasmem sub-6GHz wiążą się z kosztami wyższymi o 85 dolarów. W związku z tym firma stara się obniżyć koszty innych podzespołów. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie baterii z mniejszą ilością tak zwanych warstw. Pozwoli to ograniczyć wydatki nawet o 50% względem hurtowej ceny zakupu akumulatora wykorzystanego w serii 11. Natomiast w 2021 roku firma ma być wstanie zmniejszyć koszt baterii nawet o kolejne 40%.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że wszystkie tegoroczne telefony otrzymają wsparcie dla pasm mmWave oraz sub-6GHz. Natomiast w przyszłym roku firma zamierza wprowadzić pewne modyfikacje. Modele wspierające fale milimetrowe - mmWave - będą dostępne na pięciu rynkach - amerykańskim, kanadyjskim, japońskim, brytyjskim oraz koreańskim. W przypadku innych krajów do sprzedaży mają trafić urządzenia z obsługą pasm sub-6GHz.

Źródło: MacRumors