W poprzednim tygodniu pojawiały się informacje na temat problemów z produkcją urządzeń Apple wywołanych epidemią koronawirusa. Z tego powodu analitycy odnotowali ogromne spadki sprzedaży na rynku smartfonów. Warto również wspomnieć fakt, że Apple udostępniło nowe wersje swoich systemów operacyjnych.

Analitycy Strategy Analytics opublikowali w poniedziałek raport dotyczący sprzedaży smartfonów. Według ich szacunków, w pierwszym kwartale tego roku producenci tych urządzeń uzyskali wynik gorszy aż o 38% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Indyjskie fabryki iPhone'ów zostały zamknięte z powodu kwarantanny narodowej, ale w Chinach produkcja rusza. W serwisie Nikkei pojawiły się informacje, że fabryki firmy Foxconn zostały ponownie otwarte. Firma zatrudniła odpowiednią liczbę osób i zakłada, że uda się jej zrealizować zamówienia we wszystkich fabrykach, choć mówi się tym, że większość dostawców Apple otrzymuje mniej zamówień niż w poprzednich latach. Mimo tych problemów, prezentacja nowych iPhone'ów ma się odbyć zgodnie z planem.

We wtorek Apple udostępniło nowe wersje swoich systemów operacyjnych. iOS 13.4 oraz iPadOS 13.4. Drugi z wymienionych wprowadza wsparcie dla urządzeń wskazujących w iPadach. Pojawiły się także nowe wersje systemów macOS 10.15.4 oraz watchOS 6.2 i tvOS 13.4.

Pojawiło się także wiele nowych informacji na temat nowego iPada Pro. Swoje opinie na temat tego urządzenia opublikowali redaktorzy najpopularniejszych serwisów technologicznych. Stwierdzili zgodnie, że jest to tylko niewielkie odświeżenie tego tabletu. Wyniki testów benchmarkowych wykazały, że procesor A12Z uzyskał rezultat bardzo zbliżony do wyniku A12X. Później okazało się, że A12Z to fizycznie ten sam procesor co A12X. Główna różnica między A12Z, a A12X to liczba rdzeni procesora graficznego. Pierwszy ma ich osiem, a drugi siedem. Jednak z informacji opublikowanych przez NotebookCheck wynika, że A12X również ma osiem rdzeni, ale jeden jest wyłączony, cała konstrukcja nowego iPada Pro podobna do jego poprzedniej generacji.

W App Store pojawiła się funkcja pozwalająca deweloperom sprzedaż w jednej uniwersalnej paczce aplikacji w wersji dla iOS, iPadOS i macOS. Do tej pory w ramach jednej paczki znajdowały się jedynie aplikacje w wersjach dla iOS, iPadOS i tvOS. Warto również odnotować, że z App Store za darmo pobrać można gry „Alto's Adventure”, „Alto's Odyssey”, „Monument Valley 2” oraz „Lara Croft G”. #zostańwdomu