Na kanale EverythingApplePro w serwisie YouTube opublikowane zostało wideo z demontażu nowego modelu iPada Pro. Okazuje się, że konstrukcja nowego tabletu jest prawie taka sama jak w przypadku poprzedniej generacji.

11-calowy iPad Pro z 2020 roku jest zasilany baterią o mocy 7540 W, która podzielona została na dwa ogniwa. Oznacza to nieznaczne obniżenie mocy w porównaniu do wersji z 2018 roku, która wynosiła 7812 W. Na tą chwilę nie wiadomo jaką moc mają poszczególne ogniwa, ale jedno z nich jest nieco mniejsze od drugiego, co prawdopodobnie umożliwić miało zmieszczenie znacznie większego układu kamer.

Nowy iPad wyposażony jest w ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 10 megapikseli i szerokokątny obiektyw charakteryzujący się rozdzielczością 12 megapikseli.

Nowością jest skaner LiDAR, który składa się z dwóch modułów, które ułożone są jeden na drugim. Jeden z nich to prawdopodobnie nadajnik VSCEL, a drugi to czujnik odpowiadający za odbiór promieni elektromagnetycznych. Co ciekawe, cały moduł kamer wraz ze skanerem LiDAR jest mniejszy niż w przypadku trzech obiektywów iPhone'ów 11 serii Pro.

Płytka drukowana, którą widać na filmie również podobna jest do tej zastosowanej w poprzedniej wersji iPada. Różnicą jest procesor A12Z oraz przeprojektowane złącza zasilania.

Źródło: AppleInsider


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.