Najbliższe tygodnie większość z redakcji, ale i pewnie czytelników będzie musiała spędzić w domu. Warto zając sobie ten czas. Można np. zagrać w gry na iPhonie i iPadzie, Apple TV lub komputerze Mac. W ostatnich dniach sporo dobrych tytułów zostało udostępnionych za darmo. Są to m.in. „Alto's Adventure”, „Alto's Odyssey” (obie w wersjach dla iOS, iPadOS, tvOS i macOS) czy „Monument Valley 2”. Do grona darmowych gier dla iOS dołączyła „Lara Croft Go”.

Nie jest to oczywiście tytuł nowy - na MyApple opisywałem go ponad cztery lata temu. Gra jednak moim zdaniem wcale się nie zestarzała. Przypomnę, że w przeciwieństwie do serii „Tomb Rider”, „Lara Croft Go” to logiczna gra turowa. Bohaterka może poruszać się po ściśle wyznaczonych polach, a widoczne pomiędzy nimi linie określają możliwe do wykonania ruchy. W ramach jednej tury Lara może przemieścić się o jedno pole. Kolejna należy do przeciwników, a więc różnych niebezpiecznych zwierząt.

Gra do niedawna kosztowała jeszcze około 25 zł. Teraz można ją pobrać za darmo. Dodatkowe zakupy wewnątrz aplikacji oferują rozwiązanie wszystkich zagadek i dodatkowy strój dla Larry.

Gra „Lara Croft Go” w App Store:

Źródło: Cult Of Mac