Przedwczoraj pisaliśmy o tym, że na portalach branżowych pojawiły się recenzje nowego modelu MacBooka Air. Dziś redaktorzy najpopularniejszych serwisów opublikowali swoje opinie na temat nowych iPadów Pro.

Większość z nich stwierdziła, że jest to raczej „odświeżenie” iPada Pro z 2018 roku.

Matthew Panzarino z serwisu TechCrunch stwierdził, że wydajność nowego procesora A12Z Bionic jest na podobnym poziomie, jak w przypadku A12X, ale nie uważa tego za wadę, bo ostatni z wymienionych procesorów jest według niego wystarczająco szybki. Potwierdzają to testy benchmarkowe. Nowy iPad Pro uzyskał 1114 punktów w teście jednowątkowym i 4654 punktów w teście wielowątkowym. To rezultat bardzo zbliżony do poprzedniej generacji tego urządzenia.

Panzarino wspomniał, że nie był w stanie przetestować nowego skanera LiDAR, ponieważ nie ma jeszcze dostępnych aplikacji, które wspiera.

Recenzenci nie otrzymali do testów nowej klawiatury Magic Keyboard z gładzikiem, ale Dieter Bohn z The Verge twierdzi, że obsługa kursora jest intuicyjna, ale trzeba się do niej przyzwyczaić, bo podobne rozwiązanie wcześniej nie istniało. iPada testował z gładzikiem Magic Trackpad.

Jacob Kool z CNN wspomniał o baterii. Na podstawie przeprowadzonych testów stwierdził, że w pełni naładowana rzeczywiście starcza ma 10 - 11 godzin ciągłego użytkowania.

Jason Snell z Six Colours, napisał że tegoroczny iPad Pro to niewielki krok do przodu, ale wydajnością znacznie wyprzedza nowego MacBooka Air.

Źródło: 9To5Mac