Dziennikarze z serwisu Bloomberg Businessweek zlecili sprawdzenie z jakich materiałów wykonana jest fizyczna karta kredytowa Apple. Badania wykonał Hans-Rudolf Wenk, profesor z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Okazało się, że składa się ona w 90% z tytanu i w 10% z aluminium.

Badanie wykonane zostało za pomocą mikroskopu elektronowego typu SEM (scanning electron microscope), który pozwala na scharakteryzowanie obserwowanych materiałów organicznych i nieorganicznych.

Warto przypomnieć, że choć karta wykonana jest z tytanu, to nie jest zbyt wytrzymała.

Karta powinna być przechowywana w portfelu lub kieszeni wykonanych z miękkich materiałów. Skóra i jeans mogą spowodować jej przebarwienie.

Karta nie powinna być czyszczona za pomocą środków czyszczących wykorzystywanych przy okazji prac domowych. Powinno się ją czyścić za pomocą suchej ściereczki z mikrofibry. Ściereczkę można ewentualnie nawilżyć izopropanolem.

Użytkownik Twittera o pseudonimie @Zed opublikował zdjęcie karty po dwóch miesiącach użytkowania i przechowywania w skórzanym portfelu.

Źródła: MacRumors, Wikipedia


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019