Primate Labs udostępniło dzisiaj nową, piątą wersję Geekbench popularnej aplikacji do testowania szeroko rozumianych komputerów - od tych klasycznych po smartfony i tablety. Program dostępny jest w wersji dla systemów macOS, iOS, Windows i Linux. Wersja dla systemu Android pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

Geekbench 5 zawiera m.in. nowe zestawy testów wykorzystujących m.in. uczenie maszynowe, rzeczywistość rozszerzoną i przetwarzanie fotografii. Testy zwiększają też obciążenie pamięci, aby z większą dokładnością zmierzyć jej wydajność i jak ma ona wpływ na osiągi procesora. Pojawiły się też nowe testy wydajności w trybie wielowątkowym. Jeśli zaś chodzi o testy wydajności graficznej to Geekbench 5 wspiera teraz m.in. takie API jak Metal, Vulkan, OpenCL i CUDA.

Geekbench 5 Mac

Program w wersji dla macOS zyskał także odświeżony interfejs użytkownika i wsparcie dla trybu ciemnego w macOS Mojave i Catalina. Jeszcze w tym roku wsparcie dla trybu ciemnego zostanie dodane także w wersji dla iOS. Wspomnieć też wypada, że Geekbench 5 jest programem 64-bitowym i nie wspiera procesorów 32-bitowych.

Geekbench 5 iOS

W zależności od zakresu licencji promocyjna cena Geekbench 5 zaczyna się od 4,99 dolara (pojedyncza licencja dla jednego z systemów: macOS, Windows lub Linux), przez 7,49 dolara (pojedyncza licencja na wszystkie trzy systemy: macOS, Windows i Linux) po 49,99 dolara (za pojedynczą licencję Pro).

Geekbench 5 dla iOS dostępny jest w App Store za darmo.

Źródło: Primate Labs