Pisaliśmy wczoraj o tym, że Apple na specjalnej stronie wsparcia technicznego wspomina, że fizyczna karta Apple Card nie powinna być narażona na kontakt z ostrym i twardymi przedmiotami, w tym innymi kartami i że kontakt z jeansem lub skórą może zabarwić ją na stałe. Karta choć wykonana jest z tytanu posiada jednak nałożoną na wierzch specjalną warstwę, która najwyraźniej nie jest zbyt wytrzymała.

To, jak wygląda fizyczna Apple Card po dwóch miesiącach korzystania z niej i trzymania jej w niezalecanym przez Apple skórzanym portfelu, pokazał jeden z jej użytkowników. Karta nie tylko zmieniła kolor, w czym nie pomaga jej czyszczenie, co nie wygląda zbyt dobrze, ale pojawiło się na niej wiele rzucających się w oczy uszkodzeń, zwłaszcza na jej krawędziach i przy pasku magnetycznym.

Oczywiście te widoczne uszkodzenia wierzchniej warstwy i zmiana jej koloru nie mają wpływu na jej działanie. Z pewnością jednak nie wygląda to najlepiej także dla Apple. Produkt, który sam w sobie miał być designerskim arcydziełem po dość krótkim czasie wygląda bardzo przeciętnie - na pewno nie lepiej niż inne karty płatnicze.

Źródło: AppleInsider za @Zed