Jak donosi serwis DigiTimes, nowy model iPada mini ma pojawić się w ciągu najbliższych czterech miesięcy, do końca czerwca bieżącego roku.

Poza nowym mini, mają pojawić się jeszcze inne modele tabletów Apple, ale w raporcie nie znajdują się żadne szczegóły na ich temat.

W tym samym czasie informacje na temat nowego iPada mini opublikowane zostały na łamach japońskiego bloga MacOtakara. Piąta generacja najmniejszego tabletu Apple ma wyglądać niemal tak samo jak obecnie znajdujący się w sprzedaży model. Informacje pochodzą podobno od jednego z producentów akcesoriów.

Rozmiary urządzenia nie ulegną podobno zmianie, co oznaczać może, że zarówno wielkość ekranu jak i szerokość ramek będzie taka sama jak w obecnym modelu. Tablet wyposażony ma być również w złącze Lightning, Touch ID oraz gniazdo słuchawkowe.

Nie jest do końca jasne jaki procesor znajdzie się na pokładzie nowego tabletu. Będzie to układ A10 Fusion, który posiadają między innymi iPhone'y serii 7 albo A10X Fusion z iPadów Pro z 2017 roku.

Warto przypomnieć, że pod koniec stycznia firma Apple zarejestrowała w bazie Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej sześć nowych modeli iPadów oznaczonych symbolami A2123, A2124, A2153, A2154, A2133 i A2152. Kilka dni później, informacje na temat nowego modelu iPada mini w kodzie najnowszej wersji beta systemu iOS odnalazł Steve Troughton-Smith. Dzień później swoje trzy gorsze na ten temat dołożył Bloomberg.

Źródło: MacRumors