Na łamach serwisu Bloomberg opublikowano dziś informacje na temat kolejnej generacji iPhone'ów oraz systemu iOS 13. Nie zabrakło także doniesień o nowych tabletach iPadach. Apple pracuje podobno nad kolejnym modelem budżetowego tabletu oraz iPadem mini, którym coraz głośniej w branżowych mediach.

Nowa wersja budżetowego tabletu Apple będzie wyposażona w ekran o rozmiarze „około 10 cali“, nowszy procesor oraz port Lightning. Co ważne, ekran ma być nieco większy niż obecne 9,7 cala. Być może gabaryty urządzenia nie ulegną zmianie, ale urządzenie zyska cieńsze ramki wokół ekranu.

Nowy mini ma być tańszy od obecnie sprzedawanego modelu, ale Bloomberg nie publikuje innych informacji na temat tego urządzenia. Oba opisane wyżej urządzenia mogą pojawić się jeszcze wiosną tego roku.

Warto przypomnieć, że Steve Troughton-Smith odnalazł w kodzie najnowszej wersji beta systemu iOS informacje na temat nowych modeli iPadów, w tym kolejnego mini. Każde z nich obsługiwać ma stylusa Apple Pencil i klawiaturę Smart Keyboard. Co więcej, kilka dni temu firma Apple zarejestrowała sześć nowych modeli iPadów w bazie Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Jakby tego było mało, w serwisie DigiTimes pojawiły się dziś doniesienia, że producentem nowego iPada mini ma być tajwańska firma Compal Electronics. Odpowiedzialna będzie ona za finalny montaż urządzenia. W tym przypadku jako datę premiery również wymienia się bieżący rok.

Źródła: MacRumors, MacRumors