Serwis Digitimes opublikował informacje dotyczące tegorocznych iPhone'ów. Zdaniem redaktorów, którzy powołują się na swoje sprawdzone źródła, związane z łańcuchem dostaw, smartfony będą wyposażone w czip A13.

Będzie on wykonany w 7-nanomilimetrowym procesie technologicznym, a za produkcję układów będzie odpowiadał TSMC. Producent do wytworzenia chipów pierwszy raz zastosuje ekstremalną ultrafioletową litografię.

W opublikowanym raporcie można znaleźć również informację o tym, że odświeżone słuchawki AirPods oraz iPady Mini 5 generacji będą dostępne w pierwszej połowie tego roku,

Podobno tegoroczne iPhone'y będą miały w zestawie 5-watowy zasilacz, kabel Lightning oraz słuchawki EarPods ze złączem Lightning. Niestety Apple nie zdecyduje się na oferowanie swoim klientom mocniejszej ładowarki wyposażonej w wejście USB-C. Wcześniejsze doniesienia mogły napawać optymizmem przyszłych użytkowników tych sprzętów.

Apple nie chce przechodzić na złącze USB-C w iPhone'ach, ponieważ dzięki temu może utrzymać koszty produkcji na tym samym poziomie co dotychczas. Dodatkowo wykorzystanie złącza Lightning pozwoli firmie generować dodatkowe przychody - między innymi z certyfikatów MFi.

Źródło: 9To5Mac