Steve Troughton-Smith odnalazł w kodzie najnowszej wersji beta systemu iOS informacje na temat nowego modelu iPada mini, o którym coraz więcej pisze się w branżowych mediach.

Kolejna generacja najmniejszego tabletu Apple ma podobno obsługiwać stylusa obsługiwać Apple Pencil i klawiaturę Smart Keyboard.

W kodzie systemu iOS znajdują się odniesienia do czterech modeli oznaczonych jako J210, J211, J217 i J218. Urządzenia występują w dwóch rozmiarach - jeden z nich odpowiadać może wersji mini, a drugi ma być szóstą generacją iPada i wyposażony będzie w ekran o przekątnej 10 cali (dotychczas iPady charakteryzowały się wyświetlaczem w rozmiarze 9,7 cala). Każde z nich obsługiwać ma Apple Pencil i Smart Keyboard.

Co więcej, oba tablety korzystać mają z technologii Touch ID, co sugerować może, że forma podoba będzie do starszych modeli tych urządzeń.

Warto przypomnieć, że w poprzednim tygodniu firma Apple zarejestrowała w bazie Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej sześć nowych modeli iPadów oznaczonych symbolami A2123, A2124, A2153, A2154, A2133 i A2152.

Źródło: MacRumors