Dwa tygodnie temu Apple podało wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku finansowego. Wyniki okazały się gorsze w porównaniu do analogicznego kwartału w poprzednim roku, ponieważ słabą sprzedaż odnotowały iPhone'y.

Jako jeden z głównych powodów takich wyników wskazano spowolnienie gospodarcze w Chinach. Przychody ze sprzedaż smartfonów Apple w tym kwartale spadły o 15% w porównaniu do tego samego okresu rok temu. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy Cook wskazał także napięcia między Chinami, a Stanami Zjednoczonymi na tle gospodarczym.

Według szacunków analityków z IDC, w ostatnich trzech miesiącach 2018 roku w Chinach sprzedano aż 20% iPhone'ów mniej niż rok wcześniej. Spowodowało to spadek udziału Apple w chińskim rynku smartfonów o niecałe 1,5 punktu procentowego. Wynosi on obecnie 11,5%. W zeszłym miesiącu Tim Cook podkreślił niektóre powody spadku największego na świecie rynku smartfonów.

Słabe wyniki nie dotyczą tylko urządzeń Apple. Spadki sprzedaży dotyczą większości producentów. Łączna sprzedaż smartfonów w tym okresie zmalała o 9,7% porównaniu do poprzedniego roku. Wynika to z faktu, że smartfony są coraz lepsze co powoduje wydłużenie cyklu ich wymiany.

Źródło: TechCrunch


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019