Counter-Strike: Global Offensive mimo ponad sześciu lat na karku nadal pozostaje jedną z popularniejszych sieciowych strzelanek. Do niedawna tytuł ten, w odróżnieniu od większości popularnych konkurentów, wymagał jednorazowej opłaty za dostęp do pełnej zawartości. Teraz jednak uległo to zmianie, gdyż wraz z ostatnią aktualizacją gra ostatecznie przeszła na model dystrybucji freemium.

Counter-Strike: Global Offensive to unowocześniona wersja klasycznej sieciowej strzelanki, wydanej pierwotnie w 1999 roku jako mod do gry Half-Life. W podstawowym trybie gry gracze wcielają się w walczące między sobą drużyny terrorystów i antyterrorystów, mających do zrealizowania różne cele, zależne od aktualnie wybranej mapy. Wśród pozostałych wariantów rozgrywki znajdziemy też m.in. drużynowy Deathmatch, starcia 2 na 2 oraz walkę na planszach ze zmniejszoną grawitacją. Najnowsza aktualizacja wprowadza również nowy tryb Danger Zone, wzorowany na popularnych ostatnio grach typu Battle Royale, takich jak Fortnite czy PUBG. W tym wariancie rozgrywki na jednej mapie może spotkać się do 18 graczy (solo lub w trzyosobowych drużynach), których jedynym celem jest wyeliminowanie wszystkich pozostałych.

Grę Counter-Strike: Global Offensive można pobrać ze sklepu Steam. Darmowa wersja daje nieograniczony dostęp do wszystkich trybów rozgrywki, lecz korzystający z niej gracze będą otrzymywać mniej nagród za swoje osiągnięcia. Istnieje jednak możliwość wykupienia konta Prime, kosztującego obecnie 56,99 zł (osoby, które kupiły grę przed przejściem na model freemium, otrzymają je za darmo), które gwarantuje nie tylko zwiększenie liczby otrzymywanych nagród (wraz z szansą na specjalne kosmetyczne dodatki dostępne wyłącznie dla nich), ale też miejsce w specjalnej, uprzywilejowanej kolejce podczas oczekiwania na grę w trybie online.


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.