W ubiegłym roku firma Tencent ogłosiła, że pracuje nad mobilną wersją popularnej sieciowej strzelanki PlayerUnknown's Battlegrounds. Początkowo wszystko wskazywało na to, że przez długi czas będzie ona dostępna tylko w Chinach, jednak niespodziewane pojawienie się w App Store konkurencyjnego Fortnite Battle Royale najwyraźniej skłoniło studio do zmiany planów. Dzięki temu PUBG Mobile jest już dostępne do pobrania m.in. w Polsce.

PlayerUnknown's Battlegrounds to sieciowa strzelanka rozgrywająca się na dużych, otwartych mapach, na których walczyć ze sobą może jednocześnie nawet setka graczy mających jeden cel - zostać ostatnim zawodnikiem na planszy. Wersja dla systemu iOS opiera się na tych samych zasadach co pierwowzór znany z komputerów i konsol. Wprowadzono w niej jednak kilka zmian i uproszczeń. Część z nich ma na celu lepsze dostosowanie gry do specyfiki iUrządzeń (interfejs przystosowany do mniejszych ekranów, sterowanie dotykiem, ułatwione celowanie, uproszczona oprawa graficzna, mniejsza mapa etc.), pozostałe mają zaś związek z tym, iż w odróżnieniu od oryginalnego PUBG, wersja dla iOS dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności, więcej dodatków kosmetycznych, nowy system nagród etc.).

Gra PUBG Mobile dostępna jest do pobrania w App Store. Jest to tytuł typu freemium, dostępny za darmo, ale oferujący mikropłatności.

Pobierz PUBG Mobile