Dotychczasowe działania Apple związane z własnymi produkcjami telewizyjnymi wyraźnie wskazywały na to, że firma ta bardzo ostrożnie dobiera tematykę zamawianych przez siebie seriali, starając się, by dominowały wśród nich produkcje „dla całej rodziny". Nie oznacza to jednak, że w jej ofercie nie znajdzie się miejsce dla nieco bardziej kontrowersyjnych pozycji. Jedną z nich ma być adaptacja izraelskiego dramatu „Nevelot".

Zamerykanizowana wersja serialu ma opowiadać o dwóch weteranach wojny w Wietnamie, przepełnionych odrazą do współczesnego świata, a zwłaszcza tzw. „millenialsów". Gdy dowiadują się o śmierci kobiety, w której obaj się niegdyś kochali, postanawiają dać upust swojej nienawiści, doprowadzając tym samym do serii tragicznych wydarzeń. W jedną z głównych ról ma wcielić się Richard Gere, który zajmie się też produkcją serialu. Za scenariusz odpowiadać będzie natomiast Howard Gordon, który wraz z Warrenem Leightem będzie też pełnić rolę showrunnera. Obaj panowie mają już zresztą doświadczenie w tworzeniu amerykańskich adaptacji izraelskich seriali - pracowali bowiem przy takich produkcjach jak „Homeland" i „Terapia". W pracę nad serialem zaangażują się też firmy Fox 21 Television Studios, Teakwood Lane Productions i Keshet Studios.

Według CNBC prawami do adaptacji „Nevelot" interesowały się też Showtime, FX i Amazon, jednak Apple przebiło ich oferty. Jak donosi Variety, Apple znajduje się już na końcowym etapie negocjacji, co jednak nie oznacza jeszcze, że na pewno uda jej się zdobyć prawa do adaptacji wspomnianego serialu.

Źródła: Variety, CNBC


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019