Gra Fortnite Battle Royale pojawiła się w App Store już kilka tygodni temu, jednak początkowo mogli w nią zagrać jedynie posiadacze zaproszeń (wygranych w losowaniu lub otrzymanych od kogoś, kto wygrał). Teraz firma Epic Games wreszcie zdecydowała się udostępnić wspomniany tytuł szerszemu gronu odbiorców.

Fortnite Battle Royale to sieciowa strzelanka, w której setka graczy zostaje rzucona na opuszczoną wyspę, by walczyć między sobą aż na planszy pozostanie tylko jeden zwycięzca. Mobilna wersja gry posiada uproszczoną oprawę graficzną i interfejs użytkownika dostosowany do mniejszych ekranów, jednak jeśli chodzi o samą rozgrywkę jest ona wiernym odzwierciedleniem hitu znanego z konsol i komputerów (jedynym wyjątkiem są dodatkowe znaczniki informujące o kierunku, z którego atakują wrogowie, których nie znajdziemy w innych wersjach gry). Użytkownicy urządzeń z iOS mogą zresztą grać wspólnie z graczami korzystającymi z innych platform, chociaż trzeba mieć na uwadze, że sterując za pomocą ekranu dotykowego mamy małe szanse pokonać doświadczonego zawodnika używającego myszki lub pada (twórcy gry zapowiedzieli już jednak, że w niedalekiej przyszłości wprowadzą w niej wsparcie dla kontrolerów MFi). Na szczęście rozgrywka międzyplatformowa jest opcjonalna, a przy domyślnych ustawieniach konkurujemy tylko z innymi użytkownikami systemu iOS.

Gra Fortnite Battle Royale dostępna jest do pobrania za darmo w sklepie App Store. Znajdziemy w niej opcjonalne mikropłatności, jednak mają one charakter czysto kosmetyczny (np. alternatywne ubrania dla postaci) i nie wypływają w żaden sposób na rozgrywkę. Do poprawnego działania wymagany jest iPhone 6S/SE lub nowszy. W przypadku iPadów niezbędne minimum to Mini 4 lub Air 2.

Pobierz Fortnite Battle Royale


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.