Gra Fortnite Battle Royale pojawiła się w App Store już kilka tygodni temu, jednak początkowo mogli w nią zagrać jedynie posiadacze zaproszeń (wygranych w losowaniu lub otrzymanych od kogoś, kto wygrał). Teraz firma Epic Games wreszcie zdecydowała się udostępnić wspomniany tytuł szerszemu gronu odbiorców.

Big 6c3c29f1 78ac 46f2 a492 12e49233be07

Fortnite Battle Royale to sieciowa strzelanka, w której setka graczy zostaje rzucona na opuszczoną wyspę, by walczyć między sobą aż na planszy pozostanie tylko jeden zwycięzca. Mobilna wersja gry posiada uproszczoną oprawę graficzną i interfejs użytkownika dostosowany do mniejszych ekranów, jednak jeśli chodzi o samą rozgrywkę jest ona wiernym odzwierciedleniem hitu znanego z konsol i komputerów (jedynym wyjątkiem są dodatkowe znaczniki informujące o kierunku, z którego atakują wrogowie, których nie znajdziemy w innych wersjach gry). Użytkownicy urządzeń z iOS mogą zresztą grać wspólnie z graczami korzystającymi z innych platform, chociaż trzeba mieć na uwadze, że sterując za pomocą ekranu dotykowego mamy małe szanse pokonać doświadczonego zawodnika używającego myszki lub pada (twórcy gry zapowiedzieli już jednak, że w niedalekiej przyszłości wprowadzą w niej wsparcie dla kontrolerów MFi). Na szczęście rozgrywka międzyplatformowa jest opcjonalna, a przy domyślnych ustawieniach konkurujemy tylko z innymi użytkownikami systemu iOS.

Gra Fortnite Battle Royale dostępna jest do pobrania za darmo w sklepie App Store. Znajdziemy w niej opcjonalne mikropłatności, jednak mają one charakter czysto kosmetyczny (np. alternatywne ubrania dla postaci) i nie wypływają w żaden sposób na rozgrywkę. Do poprawnego działania wymagany jest iPhone 6S/SE lub nowszy. W przypadku iPadów niezbędne minimum to Mini 4 lub Air 2.

Pobierz Fortnite Battle Royale