Jak donosi Variety, Apple zleciło produkcję kolejnego serialu komediowego. W pracę nad projektem zaangażowani są Rob McElhenney i Charlie Day, twórcy popularnego serialu „U nas w Filadelfii".

Big 4e7e249e 7ec5 4565 8110 7b3937ecb75a

Niemający jeszcze tytułu serial opowiadać będzie o ludziach pracujących w niewielkim studiu deweloperskim zajmującym się tworzeniem gier komputerowych. McElhenney i Day będą pełnić rolę scenarzystów i producentów wykonawczych, a ten pierwszy dodatkowo zagra jednego z głównych bohaterów. Produkcją serialu zajmie się założona przez nich firma RCG Productions wspólnie z 3 Arts i Ubisoftem - jednym z największych na świecie producentów i wydawców gier komputerowych (który ma już na swoim koncie animowany serial telewizyjny „Rabbids Invasion" oraz pełnometrażowy film „Assassin's Creed").

Na przestrzeni ostatnich miesięcy firma Apple zleciła produkcję kilkunastu różnych seriali fabularnych i programów telewizyjnych (m.in. „Shantaram", „Are You Sleeping", „Little Voices" i „Dickinson"). Jak na razie żaden z nich nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Nie wiadomo też dokładnie, jakie są plany Apple odnośnie zamówionych przez nią produkcji. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że powiększą one katalog materiałów wideo dostępnych do obejrzenia w Apple Music (który obecnie składa się głównie z teledysków, muzycznych filmów dokumentalnych i rozrywkowych programów typu reality show). Nie można też jednak wykluczyć, że Apple zamierza utworzyć zupełnie nową usługę typu VOD, niezależną od swojego muzycznego serwisu.

Źródło: Variety