Podczas konferencji poprzedzającej tegoroczne targi E3 firma Bethesda zapowiedziała grę The Elder Scrolls: Blades, która trafi między innymi na urządzenia z systemem iOS.

Big d2998797 b2f8 4256 90d7 17633f4b7d0e

Blades będzie prostą grą typu Action RPG, z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby i systemem sterowania przystosowanym do ekranów dotykowych. Znajdziemy w niej trzy tryby rozgrywki. Abyss pozwoli nam przemierzać niekończące się, generowane proceduralnie podziemia, walcząc z potworami i rozwijając stworzoną przez nas postać. Arena umożliwi starcia z innymi graczami. Najciekawiej zapowiada się jednak tryb Town, w którym dostaniemy pod opiekę własne miasto, decydując o jego rozwoju i wypełniając różne związane z nim misje fabularne.

Gra The Elder Scrolls: Blades jest już dostępna w sklepie App Store w przedsprzedaży, z planowaną datą premiery wyznaczoną na 1 września (chociaż może ona jeszcze ulec zmianie). Na oficjalnej stronie gry pojawiła się też opcja pre-rejestracji, oferująca szansę na wzięcie udziału w przedpremierowych testach oraz dodatkowe wirtualne przedmioty. The Elder Scrolls: Blades będzie grą typu freemium, dostępną do pobrania za darmo, lecz oferującą opcjonalne mikropłatności. Twórcy zapowiedzieli też, że w przyszłości zamierzają przenieść ją również na inne platformy, umożliwiając przy tym wszystkim wspólną grę, niezależnie od sprzętu z którego korzystają.

Pobierz The Elder Scrolls: Blades

Źródło: Kotaku