Jak donosi japoński serwis Mac Otakara, nowy iPhone SE pojawi się dopiero w trzecim kwartale. Zadebiutuje prawdopodobnie we wrześniu, wraz pozostałymi tegorocznymi modelami smartfonów Apple. Według informacji uzyskanych przez autora raportu, produkcja „SE 2” jeszcze się nie rozpoczęła.

Apple testuje podobno kilka prototypów nowego SE. Niektóre podobne są do obecnej generacji tego urządzenia, a inne wyposażone są w duży, około 6-calowy ekran.

Warto przypomnieć, że w poprzednim tygodniu pojawiła się informacja o tym, że firma Olixar, producent akcesoriów do smartfonów, dotarła do rysunków „iPhone'a SE 2”. Na ich podstawie zaprojektowała szkło ochronne do tego urządzenia. Konstrukcja przypomina iPhone'a X.

Wiarygodność raportu Mac Otakara podważają informacje o tym, że w bazie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej znaleziono niedawno odniesienia do nowych modeli iPhone'ów. Możliwe, że jest wśród nich właśnie nowy SE. Wpisy w bazie Komisji pojawiają się na krótko przed rynkową premierą urządzeń, co sugeruje, że „SE 2” może pojawić się w maju.

Źródło: AppleInsider za Mac Otakara