Według jednego z kierowników firmy budowlanej Rogers-O’Brien z Dallas, wykorzystanie iPadów, pozwoliło przedsiębiorstwu zaoszczędzić 1,8 miliona dolarów w skali roku. Dodatkowo zredukowało to czas pracy aż o 55 tysięcy godzin.

Big 19e9fb05 caa1 455e 8739 98377b4d5983

Todd Wynne, twierdzi, że iPady rozwiązują problemy, które nie są spotykane poza branżą budowlaną. Wcześniej pracownicy korzystali z papierowych planów budowy. Doprowadzało to do sytuacji, w których różni ludzie mieli różne wersje tego samego projektu, przez co rozpoczynano budowy na podstawie starszych, niezaktualizowanych projektach. Oznaczało to, że trzeba było wybudowaną część wyburzyć i postawić na nowo.

Aktualnie wszystkie plany budynków, projekty przechowywane są w chmurze, dzięki czemu wszyscy pracują na aktualnej wersji. Dodatkowo wykorzystanie iPada, wyeliminowało koszty druku, papieru, a także pozwoliło zaoszczędzić czas, który pracownicy marnowali na przemieszczaniu się między biurem a budową, w celu zerknięcia do dokumentów, których nie można było przenosić.

Wynne wspomina, że początkowo kupował tablety w lokalnym sklepie Apple, bez żadnych zniżek i wsparcia ze strony producenta. Dopiero później jeden z kierowników sklepu zauważył popularność iPadów w firmie budowlanej i poprosił Todda, żeby prowadził „seminaria” w Apple Store, podczas których pokazywał innym przedsiębiorcom, jak wykorzystać iPady w firmie.

Źródło: 9To5Mac