Zeszłoroczne iPhone'y zdominowały sprzedaż smartfonów w listopadzie w Stanach Zjednoczonych, zajmując trzy pierwsze miejsca. Na ostatnim miejscu podium uplasował się bezramkowy smartfon. Co ciekawe, flagowy telefon Samsunga - Galaxy S8 - zajął dopiero 6 miejsce.

Big 1e155e60 2d4a 4c25 8cc3 3ba090aa7a95

W Wielkiej Brytanii Apple osiągnęło 49,4-procentowy udział na rynku, co pozwoliło firmie wyprzedzić Samsunga. Ponad 14% klientów kupiło iPhone'a X.

Bezramkowy telefon Apple był najlepiej sprzedającym się smartfonem w Japonii w listopadzie, osiągając 18,2% udziału, na drugim miejscu uplasował się iPhone 8 z 17,2-procentowym udziałem.

Warto przypomnieć, że na chińskim rynku iPhone X radzi sobie bardzo dobrze. To z jego powodu spora część klientów przyspieszyło wymianę swojego starego telefonu na najnowszy produkt firmy z Cupertino. Prawie połowa użytkowników, którzy kupili iPhone'a X w Chinach, przeniosła się z zeszłorocznych smartfonów Apple. Zwiększyła się również liczba osób, które zrezygnowały z telefonów z Androidem na rzecz 5,8-calowego iPhone'a.

Apple straciło 0,6 punktów procentowych udziału na pięciu najważniejszych europejskich rynkach (23,9%). W przypadku amerykańskiego rynku spadek wyniósł 3,8 punktów procentowych (39,8%).

Źródło: 9To5Mac