Batalia sądowa o patenty i opłaty licencyjne pomiędzy Apple a Qualcommem trwa od kilku miesięcy. Steve Mollenkopf, CEO tej drugiej firmy, liczy jednak na to, że ostatecznie uda się ten konflikt rozwiązać pokojowo.

Big 2e80404a 1c58 4cee 9f3f 13031161215f

Podczas organizowanej przez The Wall Street Journal konferencji D.Live mówił on o trwającym konflikcie pomiędzy tymi firmami. Jak wspomniał, dyskusja dotyczy technologii, które czynią każdy telefon telefonem. Jego zdaniem Apple musi samo sobie odpowiedzieć na pytanie ile jest w stanie za nią zapłacić. Uważa on też, że ostatecznie obie firmy dogadają się w tej sprawie, łączą je bowiem silne i o wiele szersze relacje, a tego typu konflikty w przeszłości się już zdarzały.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Apple pozwało Qualcomm o miliard dolarów bezprawnie - zdaniem tej firmy - pobranych opłat licencyjnych. Qualcomm oczywiście zareagował własnym procesem przeciwko Apple (oskarżył tę firmę o wykorzystanie swojej pozycji i siły w próbie wymuszenia obniżenia opłat licencyjnych), chce też zakazu importu iPhone'ów do USA.

Źródło: Fast Company