W trakcie czerwcowej konferencji dla deweloperów (WWDC), Apple zaprezentowało iMaca Pro, którego sprzedaż rozpocznie się prawdopodobnie w grudniu tego roku.

Pierwszy iMac z serii Pro został odnaleziony w danych wydajnościowych pochodzących z programu Geekbench. W teście operacji wielowątkowych iMac dostał 35 918 punktów. Jest to o ponad czterdzieści jedne procent więcej od wyniku uzyskanego przez 12-rdzeniowego Maca Pro z układem Xeon E5 i niemal 85% więcej od najmocniejszego modelu iMaca 5K z procesorem i7. Przy operacjach jednowątkowych iMac Pro otrzymał 5345 punktów. Komputer na którym przeprowadzono testy to model z 10-rdzeniowym procesorem Xeon W-2150B (3,0 GHz) z 64 GB pamięci RAM.

10-rdzeniowy iMAc Pro w GeekBench

Warto zauważyć, że wspomniany wyżej komputer, nie jest najmocniejszym modelem, który będzie dostępny w ofercie Apple. Według informacji zaprezentowanych w trakcie WWDC najpotężniejszy model będzie charakteryzował się 18-rdzeniowym procesorem z serii Xeon, 42 MB pamięci podręcznej, 128 GB pamięci RAM, dyskiem SSD o pojemności 4TB oraz kartą graficzną Radeon Pro Vega.

Źródło oraz grafika: Macrumors