Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, użytkownicy systemu iOS 11 nie mogą uruchomić na swoich urządzeniach aplikacji, które są dostosowane wyłącznie do 32 bitowych procesorów. Apple zapowiadało wprowadzenie tych zmian już od premiery iOS 10.3.

Przy próbie uruchomienia programu nieprzystosowanego do 64-bitowych urządzeń użytkownicy otrzymują komunikat, który informuje, że dany program nie jest kompatybilny z ich iPhonem lub iPadem. W przypadku systemu iOS 10.3 i jego nowszych wersji Apple informowało o możliwości spowalniania smartfona lub tabletu przez daną aplikację.

Warto nadmienić, że systemu iOS 11 nie mogą zainstalować użytkownicy iPhone'ów 5, 5c oraz iPadów 4, a także starszych wersji tych urządzeń. Smartfony, iPody Touch i tablety z 32-bitowymi procesorami nie będą już wspierane przez Apple. Ostatnią aktualizacją, którą otrzymają, będzie prawdopodobnie iOS 10.3.2.

Według informacji sprzed trzech miesięcy, w App Store znajdowało się 187 tysięcy programów niedostosowanych do nowych wymogów Apple. Obecnie nie wiadomo, ile z nich zostało zaktualizowanych od tego czasu. Należy nadmienić jednak, że nie można ich pobrać z App Store, a tych już pobranych nie sposób otworzyć.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.