Sprawdźcie, jak może ewoluować klasyczna, analogowa gra zręcznościowa sprzed kilkudziesięciu lat.

Wśród gier zręcznościowych szczególnie cenie sobie cyfrowe wersje analogowych flipperów, zwanych także pinballami, w których za pomocą dwóch paletek - zwanych flipperami właśnie - odbija się stalową kulkę, staczającą się w dół pod wpływem grawitacji. Do dzisiaj mam takie gry zainstalowane zarówno na moim iPhonie, jak i iPadzie. Są to zarówno tytuły, których zasady nie zmieniły się od dziesięcioleci, są też jednak takie, które mieszają tradycyjnego flippera z innymi popularnymi typami gier, jak choćby zręcznościówkami typu endless run. Taką jest właśnie PinOut dla iOS.

PinOut

W PinOut tradycyjny stół zastąpiony został niekończącą się trasą, po której gracz, za pomocą tradycyjnych fliperów musi odbijać stalową kulkę. Tradycyjnie też na trasie znajdują się elektryczne odbijacze, działa też siła grawitacji. Odbita kulka toczy się w górę coraz wolniej, wreszcie zaczyna spadać. Należy więc odbić ją odpowiednio mocno wcelowując także w odpowiedni korytarz, którym poleci dalej, za kolejny zestaw paletek.

Wygląda to trochę tak, jakby połączyć w nieskończony ciąg wiele stołów do pinballa. Gra nie kończy się jednak po tym, jak kulce uda się przelecieć w dół pomiędzy dwoma fliperami. Stacza się ona do wcześniejszego etapu, w którym znowu trzeba ją odbić wyżej.

PinOut

Wszystko oczywiście dzieje się na czas. Chodzi o to, by dotrzeć jak najdalej przed jego upływem. Co ważne przejście do kolejnego etapu (wyznaczonego przez same flippery), nie daje dodatkowych sekund. Te ułożone są zwykle w którymś z korytarzy, którymi może poruszać się kulka. Trafienie nią w odpowiednie miejsce nie zawsze jest jednak proste.

System czasowej rozgrywki, połączenie flippera z grą typu endless run tworzy naprawdę wciągającą miksturę. Szczerze polecam.

Gra PinOut dla iOS dostępna jest w App Store jako freemium (za darmo, z mikropłatnościami).


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.