Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Snow Leopard - all about


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#51 micha_pl

micha_pl
  • 179 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 sierpnia 2009 - 12:21

Ok, Wsadzę 4 GB i zobaczymy, ale skoro mówisz ze wystarczy to pewnie tak będzie. Dzieki za oświecenie w temacie Kernela

#52 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpnia 2009 - 12:48

na Flasha trzeba poczekać Widocznie mocno się bebechy Kotka zmieniły bo pod 10.5 działała sprzętową akceleracja A pod 10.6 przestała (widać zwłaszcza przy YoutubeHD) Pewnie chłopaki z Adobe poprawią niebawem

#53 lamale78

lamale78
  • 109 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpnia 2009 - 13:12

powiedzcie mi jak to jest z tym upgradem technicznie? bo ja mam uzywanego macbooka kupionego juz z 10.5 i nie mam zadnej plytki do niego. wiec moge sobie kupic tylko upgrade, czy musze kupowac ful wersje 10.6?

#54 tomgru

tomgru
  • 127 postów
  • SkądOświęcim :")

Napisano 29 sierpnia 2009 - 13:54

a kiedy był kupiony MBP...?? masz do niego FV..??? jeśli nie, to biegniesz do sklepu i 129zł płacisz. Jeśli masz wszystkie dokumenty i MBP kupiony po 8 czerwca to tylko upgrade za niecałe 10$...

#55 lamale78

lamale78
  • 109 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpnia 2009 - 14:30

nic nie mam, mam tylko komputer z USA, i leoparda po kims...nie musze kupowac za 699zl?

#56 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2009 - 14:41

zauważyłem denerwujący bug, posiadam dwie karty dźwiękowe, wbudowaną oraz na usb. Domyślnie mam ustawione wyjście optyczne z wbudowanej karty. Niestety SL po reboocie usilnie zmienia mi kartę na tą USB.. EDIT: jeszcze gorzej, system odtwarzałem z kopii zapasowej Time Machine. Nie mam praw do odczytu plików na drugim dysku (macierzy raid, gdzie mam wszystko, biblioteki iphoto, itunes itp... No to czeka ręczna zmiana uprwanień*katalogów.. paranoja :/

#57 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 29 sierpnia 2009 - 15:17

"..Tak, Snow Leopard jest zdecydowanie bardziej responsywny..."


Na Boga... "responywny"?? W języku polskim nie występuje takie słowo. Istnieje, a owszem "respons" (staropolskie słowo oznaczające "odpowiedź") Nie tak się jednak odmienia. Rażące jest bardzo (dla mnie przynajmniej) Polsko - Angielskie słowotwórstwo. Apeluję o poprawne używanie języka Polskiego.

Przepraszam za odejście od tematu.

Dla osób mających obawy związane z posiadaniem 32bitowego EFI (oraz znających język Szekspira) polecam lekturę pierwszego komentarza pod tym artykułem: OSNews is Exploring the Future of Computing ładnie i zgrabnie wyjaśnione.

Pozdrawiam.

Keep on rockin'

#58 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 15:29

Na Boga... "responywny"?? W języku polskim nie występuje takie słowo. Istnieje, a owszem "respons" (staropolskie słowo oznaczające "odpowiedź") Nie tak się jednak odmienia. Rażące jest bardzo (dla mnie przynajmniej) Polsko - Angielskie słowotwórstwo. Apeluję o poprawne używanie języka Polskiego.


zrodloslow pochodzi z laciny a nie z angielskiego. slowo responsywny jest uzywane powszechnie w literaturze technicznej lub naukowej (socjologia, antropologia) respondent; respons; responsorium; responsorialna technika

#59 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 29 sierpnia 2009 - 15:40

zrodloslow pochodzi z laciny a nie z angielskiego. slowo responsywny jest uzywane powszechnie w literaturze technicznej lub naukowej (socjologia, antropologia) respondent; respons; responsorium; responsorialna technika


Ok, zgoda. Ale jeśli pokażesz mi jeden przykład użycia "responsywny" w formie jakiej użył go jeden z naszych przedmówców - publicznie uderzę się w pierś i przeproszę. Dodam tylko, że jeśli użyłby kolega zwrotu "respons komputera wydaje się być szybszym" to bym się zgodził. Etymologia słowa "respons" (podobnie jak angielskiego "response") jest mi znana - dziękuję.

Pozdrawiam,
Keep on rockin'

ps. Wiem, że jesteś "juz duzym chlopcem i dawno temu skonczyles szkole wiec mowisz i piszesz jak chcesz. i nie masz zamiaru sie z tego wiecej tlumaczyc." Jednak w imię dziwacznego lingwistycznego i naiwnego rasizmu postanowiłem się przyczepic.

pps. Świetny masz ten blog. Często zagladam.

#60 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 29 sierpnia 2009 - 15:47

nic nie mam, mam tylko komputer z USA, i leoparda po kims...nie musze kupowac za 699zl?


No to moim zdanie musisz zapłacić 7 stów.

#61 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:01

nic nie mam, mam tylko komputer z USA, i leoparda po kims...nie musze kupowac za 699zl?


nie musisz, kup wersję za 129pln i poleci, w najgorszym wypadku instalacja od zera, ale da radę.

#62 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:03

A czy możecie podpowiedzieć mi co trzeba zrobić aby bootować maca z płyty DVD z aktualizacją ?

#63 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:08

przytrzymać "C" przy starcie systemu albo Odpalić instalator z płyty i postępować wedle poleceń albo w preferencjach systemowych kliknac na dysk startowy wybrać dysk/płytę z której chcesz zabootować i kliknąć uruchom ponownie

#64 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:10

wkładasz płytę i startujesz system z wciśniętym klawiszem "c" ::: EDIT ::: już jestem wyprzedzony ;)

#65 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:18

ps. Wiem, że jesteś "juz duzym chlopcem i dawno temu skonczyles szkole wiec mowisz i piszesz jak chcesz. i nie masz zamiaru sie z tego wiecej tlumaczyc." Jednak w imię dziwacznego lingwistycznego i naiwnego rasizmu postanowiłem się przyczepic.


:) to byla rekacja na recydywe - generalnie nie chodzi mi o narzucanie nikomu na sile slownika tylko o to ze slowo jest uzywane (tu przyklad na okladce: Responsywna administracja publiczna, Mateusz Stępień, Wydawnictwo Adam Marszałek ) a w informatyce wrecz niezbedne - oznacza z grubsza "zdolnosc (szybkosc) odpowiedzi urzadzenia na polecenie" i nie znam lepszego odpowiednika. w tym samym znaczniu uzywa sie go tez. w literaturze o fotografii. byc moze jest ono naduzywane a w psychologii bardziej odpowiednie bylo by cos w stylu "wzajemnosc" ale w przypadku komputerow, aparatów, interfejsow, ruterow itp. "wzajmnosc" nie specjalnie pasuje, prawda? wydajnosc, szybkosc sa z kolei zbyt malo precyzyjne - komputer moze byc wydajny lecz tak zajety obliczeniami ze przestanie reagowac na polecenia. trudno tez powiedziec ze ruter jest szybki, prawda? sila rzeczy wiekszosc terminologii informatycznej jest jakas tam kalka z angielskiego - tak jak np. pilkarskiej: korner, aut, golkiper - z racji tego ze pochodzi ona z obszarow w ktorych mowi sie po angielsku. ale tam wlasnie tam bije serce tego przemyslu i trzeba sie z tym pogodzic zamiast wlaczyc z wiatrakami. imho responsywny dosyc dobrze sie wpisuje w tradycje adaptowania roznych slow - patrz np. koherentny.

#66 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:28

uruchomił już ktoś z Was jądro 64 bitowe? Defaultowo jest 32 bit i podobno należy przy bootowaniu przytrzymać "6" i "4". Mi to nie działa....albo coś źle robię:sad:


Ja uruchomilem na moim Macu Pro

#67 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:34

Snow Leopard wcale jakoś tak widocznie pracy nie przyspieszył. Wręcz przeciwnie mam wrażenie, że Safari działa zdecydowanie wolniej. Quick Time nareszcie ma opcje, które od dawna posiadało VLC z proporcjami obrazu. Pozmieniały się wizualizacje tak poza tym jeden wielki Service Pack do Leoparda. Zapomniałem dodać że nareszcie sieć Wi Fi + kabel komputery MacBook i PowerMac G4 pod 10.6 i 10.5 zaczęły stabilnie pracować.

#68 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:37

Snow Leopard’s 64-bit mode only for certain Macs - MAC.BLORGE
tutaj jest wykaz komputerow, ktore mozna uruchomic w 64 bit mode

#69 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:44

Tomeczek43 A robiłeś upgrade? jak masz zaśmiecony system to nawet 10.7 nie pomoże :-) Ja na wszystkich komputerach (moich + PowerMac znajomej) zauważyłem spore przyspieszenie Wiadomo nie jest to rewolucja w prędkości ale widać gołym okiem lepiej niż na benchmarkach Jest zdecydowanie bardziej responsywny Apple cały czas podkreślało, że to będzie coś na kształt Service Pack'a PS. W temacie responsywności słownik SL nie zna tego wyrazu ;-) Edit: Tak Wiem Mac Pro --- dalej się nie przyzwyczaiłem do tego nowego nazewnictwa

#70 fiIip

fiIip
  • 118 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:44

Mi sama instalacja przebiegła bezproblemowo, ale zawiodło mnie trochę Safari. Safari miało mieć oddzielny proces wtyczki flash, dzięki czemu po błędach flash'a safari miało się nie sypać. A oto przed chwilą podczas oglądania filmu na Youtube Safari zawiesiło się, po chwili wyskoczyła informacja że Flash plugin nieoczekiwanie zakończył pracę, a po następnej chwili komunikat, że safari nieoczekiwanie zakończyło pracę.... chyba nie tak miało to wyglądać:/

#71 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:46

Bywa i tak, nic nie jest doskonałe. Mi się plugn Flasha wywalił już 4 razy ale safari stało dalej

#72 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:48

wlasnie cos jest nie halo z flashem, moja galeria na zrobiona na imagevue lezy i kwiczy pod snow, animacja sie tnie jak na P166MMX ;)

#73 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:49

Robiłem upgrade. Używam Adobe CS3 i standardowych aplikacji do netu, komunikator w postaci Adiuma i audio/video.

#74 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:55

I jak CS3 sobie radzi pod 10.6 ? CS4 Nie widzi aktualizacji, Pod 10.5 adobe updater najpierw się sam updatowal potem zasysał po kolei prawie 600mb poprawek a pod 10.6 sprawdza wywala komunikat że wszystko jest aktualne i się zamyka... dziwne

#75 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2009 - 17:01

CS3 pod 10.6 chodzi normalnie nie mam żadnych problemów. Doczytałem się, że ponoć przez to że nie zrobiłem clean install tylko upgrade to mam kernel 32Bit. Troche mnie ten fakt zasmucił, bo po jakiego grzyba ludzie mają wydawać 129PLN po to żeby znowu mieć 32BIt a OS jest reklamowany jako rewolucyjne 64Bit. Jeszcze do tego lista kompatybilnych komputerów. Czyżby mój MacBook wyposażony w Core 2 Duo dostał jakąś okrojoną wersje procesora i nagle mam 32Bitowy procek ? Zaczynam tracić szacunek do tej firmy coraz bardziej jestem skłonny kupić zwykłego blaszaka do pracy. Co do Flasha to ja używam nadal starego Netscape 9 i nie mam żadnych problemów Safari nie trawię od już jakiegoś dłuższego czasu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych