Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SchedulerPoland - rozkłady jazdy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
469 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: SchedulerPoland - rozkłady jazdy (0 użytkowników oddało głos)

  1. Poznań (15 głosów [16.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.30%

  2. Łódź (13 głosów [14.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.13%

  3. Wrocław (13 głosów [14.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.13%

  4. Lublin (5 głosów [5.43%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.43%

  5. inne (46 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#76 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2009 - 15:50

Owszem, po ściągnięciu bazy wszystko działa.
Ale zdajesz sobie sprawę, jak potężnym niedopatrzeniem, jest błąd uniemożliwiający korzystanie z aplikacji?

Jak na razie program dostaje ode mnie 3 gwiazdki, nie będę się na niego przesiadał z jTimeTable, czekam na uaktualnienia.


Owszem, ale program wyszedł z rozkładem z 14-07-2009.
A aktualne rozkłady są z 03-08-2009.
Także i tak trzeba ściągnąć aktualne rozkłady.
Mogłem przemilczeć sprawe, ale przyznaje się że przez kochane Apple co to się im ikonki nie spodobały na szybko poprawiłem wersje programu i przypadkiem wgrałem rozkład który był w trakcie aktualizacji (nie skończonej).

Nie trzeba tak jak w przypadku jTimeTable mieć JailBreak aby sobie wgrać rozkład (co uważam za ogromny plus swojego programu).

Jeszcze raz przepraszam.

Nie mam takiego "luksusu" jak jTimeTable że moge wgywać wersje co 5 minut jak coś zwale.

#77 Link9292

Link9292
  • 21 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 19:22

Witam! Cieszę się, że wychodzą takie użyteczne rzeczy rodzimej produkcji :). Drugim miastem w ankiecie jest Łódź - kiedy można się spodziewać dla niego rozkładu? Nie ukrywam, że cieszyłbym się jeszcze bardziej i oczywiście zakupił aplikację. Pozdrówki, Link.

#78 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 03 sierpnia 2009 - 01:00

Nie trzeba tak jak w przypadku jTimeTable mieć JailBreak aby sobie wgrać rozkład (co uważam za ogromny plus swojego programu).


Większość użytkowników iPhone'a w Polsce, a już na pewno odwiedzający to forum świadomie korzystają z nabytego sprzętu i jest świadoma jego możliwości i potencjału, który aby w pełni wykorzystać należy wprowadzić urządzenie w tryb jailbreak. Z tych, którzy zaglądają do netu w poszukiwaniu inforamcji ze świata Appla około 70% ma telefony po jailbreake'u. I jeżeli mają mieć dwie możliwości - korzystania z lepszej i darmowej aplikacji, albo mniej funkcjonalnej i płatnej - to którą wybiorą? jTimeTable, niestety, jest mało wypromowany, ale twój program również. Po pierwsze - musisz się zająć promocją swojej aplikacji - na myApple, blogach, serwisach technicznych - gdziekolwiek się da, a w większości będzie się dało i to za darmo w formie newsa bądź wzmianki. Po drugie - musisz swoją aplikację rozwinąć tak, aby było wiadome za co się płaci. Scheduler musi mieć przewagę nad jTime'em - wyszukiwanie połączeń, dodatkowe udogodnienia a - najlepiej - większa ilość miast, gdyż wtedy będzie jedyną alternatywą dla mieszkańców Krakowa czy Łodzi.

Ja jak na razie korzystam z jTimeTable i nawet po updacie Schedulera do 1.1 nie planuję się na niego przerzucać. Po prostu nie mam po co.

#79 rudy211

rudy211
  • 360 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 03 sierpnia 2009 - 07:20

Największą wadą jTimeTable jest to, że nie obsługuje innych miast poza Warszawą, co czyni go bezużytecznym dla większości mieszkańców naszego pięknego kraju. SchedulerPoland myśli bardziej globalnie i obsługuje coraz więcej miast i właśnie tym zmiażdży konkurencję. Nie wspomnę już nawet o tym, że konkurencja nie ma czegoś takiego jak aktualizacje z poziomu programu.

#80 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 sierpnia 2009 - 07:42

Największą wadą jTimeTable jest to, że nie obsługuje innych miast poza Warszawą, co czyni go bezużytecznym dla większości mieszkańców naszego pięknego kraju. SchedulerPoland myśli bardziej globalnie i obsługuje coraz więcej miast i właśnie tym zmiażdży konkurencję. Nie wspomnę już nawet o tym, że konkurencja nie ma czegoś takiego jak aktualizacje z poziomu programu.


Wyjąłeś mi to z ust :)

---- Dodano 03-08-2009 o godzinie 12:40 ----
Właśnie wysłałem zapytanie do MPK Łódź.
Bo na ich stronie jest teraz:

Kopiowanie i rozpowszechnianie rozkładów jazdy w celach zarobkowych bez zgody MPK-Łódź Spółka z o.o. jest zabronione.

Także czekam na odpowiedź.

#81 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 sierpnia 2009 - 20:44

Da rade z MZK Bielsko-Biała?

#82 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2009 - 21:24

Największą wadą jTimeTable jest to, że nie obsługuje innych miast poza Warszawą, co czyni go bezużytecznym dla większości mieszkańców naszego pięknego kraju.


Obsługuje, tylko nikt nie przygotował baz danych dla innych miast...

#83 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 03 sierpnia 2009 - 22:12

Da rade z MZK Bielsko-Biała?


Już pytałeś - dałoby się.
Ale powiedz tak szczerze - czy Bielsko ma na tyle rozbudowaną komunikację miejską, że potrzebny jest programik żeby to ogarnąć? Przecież my ze dwadzieścia linii tu mamy co najwyżej a turystów brak;].

Jestem za tym, żeby Skedżuler posiadał jak najwięcej miast, ale może miejmy jakieś priorytety;].

#84 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 03 sierpnia 2009 - 22:18

Uprzejmie prosze o Opole. Jak bedzie - kupuje. ; )

#85 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 sierpnia 2009 - 22:57

Już pytałeś - dałoby się.


Wiem, że pytałem i wiem, że się da od strony technicznej, chodzi mi o to: (czy u MZK Bielsko to samo...)

Właśnie wysłałem zapytanie do MPK Łódź.
Bo na ich stronie jest teraz:

Kopiowanie i rozpowszechnianie rozkładów jazdy w celach zarobkowych bez zgody MPK-Łódź Spółka z o.o. jest zabronione.




Ale powiedz tak szczerze - czy Bielsko ma na tyle rozbudowaną komunikację miejską, że potrzebny jest programik żeby to ogarnąć? Przecież my ze dwadzieścia linii tu mamy co najwyżej a turystów brak;].
Jestem za tym, żeby Skedżuler posiadał jak najwięcej miast, ale może miejmy jakieś priorytety;].


Z Bielska jesteś? Linii mamy gdzieś z 45.
Fakt, miasto małe, ale od strzału mogę podać z 8 moich znajomych, którzy skusiliby się na ten program, właśnie z rozkładem BB.

że potrzebny jest programik żeby to ogarnąć?

Wiesz, nie potrzebny, rozkład jazdy wszystkich linii znam na pamięć... :neutral:

#86 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 03 sierpnia 2009 - 23:09

Z Bielska jesteś? Linii mamy gdzieś z 45.


Owszem, w Waie studiuję i tam mi się rozkład jak najbardziej przydaje. Ale w Bielsku całe życie sobie radziłem bez spisanego rozkładu, ale przyzynam, że też dużo się po mieście nie poruszałem, bo wszędzie (gimnazjum, liceum, dziadkowie, kumple) mogłem dojechać autobusem numer 2;].

A apropo rozkładów, bezprawnego ich wykorzystywania itd. to wydaje mi się to lekkim absurdem - rozkład nie jest chroniony prawem autorskim, bo nie jest żadnym dziełem a wyłącznie informacją, także sądzę, że jego wykorzystywanie w celach informacyjnych jest jak najbardziej dozwolone. Sam programik też spełnia funkcję informacyjną i można przyjąć, że płaci się za samą aplikację napisaną, aby owe informacje przechowywać i wyświetlać. Pewnie, ktoś mógłby się przyczepić, ale wydaje mi się to cokolwiek mało prawdopodobne;).

#87 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2009 - 07:13

A ja dostałem zapytanie o Tychy bo padł projekt iGinger, no i niestety na stronie MZK Tychy mamy taki zabawny tekst:

Bez zgody MZK Tychy zabronione jest jakiekolwiek komercyjne wykorzystywanie
(kopiowanie, powielanie, udostępnianie w formie fizycznej i elektronicznej)
informacji zawartych w Serwisie Internetowym MZK Tychy, a zwłaszcza rozkładów jazdy.


---- Dodano 04-08-2009 o godzinie 06:15 ----
A ciekawe jak mam zrozumieć tekst na stronie Wrocławia:

Rozkłady w postaci plików html mają formę chronioną prawem autorskim, mogą być wykorzystywane tylko do celów prywatnych na komputerze osobistym.

Rozkłady w postaci plików xml dla przeciętnego użytkownika są w zasadzie bezużyteczne, prosimy nie pobierać ich bez konkretnego celu.


Czy to znaczy że jeśli rozkład zrobię z plików xml to moge go rozpowszechniać, a jeśli z html to już nie ?? :)

---- Dodano 04-08-2009 o godzinie 06:21 ----

Da rade z MZK Bielsko-Biała?


Na stronie Bielska nie ma informacji o prawach autorskich, przynajmniej takiej nie znalazłem. Także będę mógł rozkład przerabiać.

#88 industrial-usagi

industrial-usagi
  • 83 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2009 - 07:32

Nie pamietam dokładnie ale moge poszukac , jesli dobrze pamietam to bazy danych tak samo jak utwory sa chronione prawem autorskim. Nie jestm przekonany czy nie trzeba zgody od wlasciciela bazy do jej przetwarzania niezaleznie czy w pliku html czy tez innym. Nie potrzeba zadnego tekstu o tym ze baza danych lub dowolny utwor byl chroniony prawem autorskim. Taka ochrona dziala automatycznie z domyslu i wszedzie niezaleznie od kraju. Jesli program bylby darmowy to nie mial bym zadnych obiekcji ale ze jest paltny to wlasciciele baz danych (tu rozkladów) moga juz miec cos przeciwko. Sam kupilem program i uwazam jest przydatny ale to nie zmienia sprwy ze wg mnie jego ststus legalnosci jest troche niejasny, przynajmniej w obecnej postaci. Z drogiej strony spoleczna szkodliwosc jest tak znikoma ze nie ma co robic wielkiego halo.

#89 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2009 - 07:46

Nie pamietam dokładnie ale moge poszukac , jesli dobrze pamietam to bazy danych tak samo jak utwory sa chronione prawem autorskim. Nie jestm przekonany czy nie trzeba zgody od wlasciciela bazy do jej przetwarzania niezaleznie czy w pliku html czy tez innym. Nie potrzeba zadnego tekstu o tym ze baza danych lub dowolny utwor byl chroniony prawem autorskim. Taka ochrona dziala automatycznie z domyslu i wszedzie niezaleznie od kraju.

Jesli program bylby darmowy to nie mial bym zadnych obiekcji ale ze jest paltny to wlasciciele baz danych (tu rozkladów) moga juz miec cos przeciwko.
Sam kupilem program i uwazam jest przydatny ale to nie zmienia sprwy ze wg mnie jego ststus legalnosci jest troche niejasny, przynajmniej w obecnej postaci.

Z drogiej strony spoleczna szkodliwosc jest tak znikoma ze nie ma co robic wielkiego halo.


Ale tutaj płaci się za sam program a nie za bazy :), cena programu nie rośnie z każdą nową obsługiwaną bazą ;)

#90 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 04 sierpnia 2009 - 07:57

No to proszę o Rzeszów. A może od Rzeszowa do Sanoka?

#91 industrial-usagi

industrial-usagi
  • 83 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2009 - 08:10

Ale tutaj płaci się za sam program a nie za bazy :), cena programu nie rośnie z każdą nową obsługiwaną bazą ;)


To prawda i plus programu (choc nie do końca ale nie bede sie czepiac bo program przydatny i nie mam interesu by go uziemiac a wrecz przeciwnie), moze zrobic zakladke info i tam informacje o tym ze prawa do rozkladow naleza do odpowiednich podmiotom a sam program jest tylko wyszukiwarka i klientem do wyswietlania tych baz na telefonie. to chronilo by program i autora na przyszlosc. To kwestja do zbadania na przyszłość wg mnie.

Tak to prawda ze nieplaci sie za bazy danych ale mimo wszystko korzysta on z przetworzonych baz danych (przerabiasz w jakis sposob strone internetowa z rozkladem) i potem dopiero program zciaga sobie taki plik. A to juz podchodzi pod przetwarzanie bazy danych i jest chronione prawem autorskim. Niestety albo stety wlasnie prawo autorskie jest bardzo rozlegle i domyslnie chroni autora na bardzo szerokim polu.

#92 rgr

rgr
  • 22 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2009 - 10:42

Moje gratulacje dla autora. Program bardzo przydatny. Sam pracowałem nad taka aplikacją dla samego Krakowa. Ale pewne problemy oraz brak umiejętności spowodowały, że nigdy jej nie skończyłem, chociaż rozkład tramwajowy już działał :)

#93 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2009 - 20:22

ZTM Warszawa - unowocześnij stronę.
Na chwile obecną nie będzie aktualizacji rozkładów bo muszę przerobić parser do nowego formatu.
Mam nadzieje że w weekend będzie już gotowa nowa wersja parser i aktualizacje ruszą ponownie.
Wiąże się to niestety z poświęceniem czasu na te rozkłady zamiast przygotowanie nowego miasta :(

---- Dodano 04-08-2009 o godzinie 20:00 ----
Na Bushman-Editing znalazła się recenzja programu:

Rozkłady jazdy w iPhone’ie

Czekam na My Apple na recenzje ;) (Może któryś z redaktorów skusi się o sprawdzenie programu)

---- Dodano 05-08-2009 o godzinie 12:33 ----
Dostałem od MZK Tychy odpowiedź:

Witam,
Po zasięgnięciu informacji u przedstawicieli z którymi jesteśmy związani umową na przygotowanie GINGER wyjaśniam, że firma ta jest w trakcie opracowywania nowej wersji iGinger dostępnej dla iPhone z poziomu Apple Store. Nowa wersja powinna się ukazać z początkiem września. Oczywiście do własnego użytku może Pan korzystać z naszych rozkładów jazdy. Warunek tylko aby nie firmował Pan to znaczkiem MZK. Aby to usankcjonować musielibyśmy spisać stosowną umowę, by mieć podgląd jaki materiał i gdzie to Pan eksponuje. Mamy doświadczenie, że po pierwszych fascynacjach autorów do przygotowania jakiegość materiału - produktu, poźniej zapominano o aktualizacji. Chcemy uniknąć sytuacji, że klienci mają do nas pretensje.


To chyba oznacza że mogę utworzyć w programie rozkłady dla Tych

#94 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 sierpnia 2009 - 21:20

Ponieważ dalej czekam na odpowiedz z mpk z Łodzi, przygotowalem kolejne miasto z ankiety Wrocław z plików XML bo na stronie jest informacja

Rozkłady w postaci plików html mają formę chronioną prawem autorskim, mogą być wykorzystywane tylko do celów prywatnych na komputerze osobistym.

Rozkłady w postaci plików xml dla przeciętnego użytkownika są w zasadzie bezużyteczne, prosimy nie pobierać ich bez konkretnego celu.


Zatem w konkretnym celu pobieram xml :)
Rozkłady będą gotowe do pobrania za około godzinę.

---- Dodano 06-08-2009 o godzinie 22:17 ----
Po chwilowym przestoju rusza aktualizacja rozkładów dla Warszawy (właśnie się generuje plik wg nowej strony)

#95 rudy211

rudy211
  • 360 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 07 sierpnia 2009 - 10:17

Jak wygląda sprawa z aktualizacją programu?

#96 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 sierpnia 2009 - 10:56

piszę tutaj to co napisałem niepotrzebnie w temacie o ikonkach:

a nie dałoby się zrobić na liście przystanków szybkiego 'abc' jak w książce adresowej albo iPodzie? (w liniach też by było fajnie, ale tam trochę bez sensu ;] chyba że by się dało zrobić po cyferkach, chociaż to też trochę bez sensu)

dodatkowo, przynajmniej we wrocławiu, przystanki nie są poukładane do końca alfabetycznie
pod koniec listy mam:
Złotniki
most Grunwaldzki
most Osobowicki
pl. Bema
[place]
Łozina
[reszta na Ł]
ŚW. Katatzyna - stacja
[reszta na Ś]
Żar
[reszta na Ż]

problem z polskimi znakami?

no i można by pogrupować trochę linie - np. mam 5 razy linię C na liście linii
bo potrafi mieć 5 różnych tras (chociaż 2 się chyba tutaj powtarzają, tutaj to jakiś błąd jest chyba)
nie lepiej by było gdybym kliknął na linię C, a dopiero potem wybrał w którą 'trasę'?

no i troszkę mi to to przycina...

wiem, namolny klient ze mnie ;)
ale te bugi zauważyłem


i przypomniałem sobie coś jeszcze
przy wyszukiwaniu przystanków:
jak na przykład wpiszę "Jana"
to przystanek PL. JANA PAWŁA II mi się nie wyświetla
jak to jest z tym wyszukiwaniem?

cały czas wrocław ;)

#97 wotd

wotd
  • 115 postów

Napisano 07 sierpnia 2009 - 11:52

Ponieważ dalej czekam na odpowiedz z mpk z Łodzi, przygotowalem kolejne miasto z ankiety Wrocław


Całe łódzkie MPK... Po co wyjść na przeciw pasażerom?

#98 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 sierpnia 2009 - 12:01

piszę tutaj to co napisałem niepotrzebnie w temacie o ikonkach:

a nie dałoby się zrobić na liście przystanków szybkiego 'abc' jak w książce adresowej albo iPodzie? (w liniach też by było fajnie, ale tam trochę bez sensu ;] chyba że by się dało zrobić po cyferkach, chociaż to też trochę bez sensu)

dodatkowo, przynajmniej we wrocławiu, przystanki nie są poukładane do końca alfabetycznie
pod koniec listy mam:
Złotniki
most Grunwaldzki
most Osobowicki
pl. Bema
[place]
Łozina
[reszta na Ł]
ŚW. Katatzyna - stacja
[reszta na Ś]
Żar
[reszta na Ż]

problem z polskimi znakami?

no i można by pogrupować trochę linie - np. mam 5 razy linię C na liście linii
bo potrafi mieć 5 różnych tras (chociaż 2 się chyba tutaj powtarzają, tutaj to jakiś błąd jest chyba)
nie lepiej by było gdybym kliknął na linię C, a dopiero potem wybrał w którą 'trasę'?

no i troszkę mi to to przycina...

wiem, namolny klient ze mnie
ale te bugi zauważyłem

i przypomniałem sobie coś jeszcze
przy wyszukiwaniu przystanków:
jak na przykład wpiszę "Jana"
to przystanek PL. JANA PAWŁA II mi się nie wyświetla
jak to jest z tym wyszukiwaniem?

cały czas wrocław ;)


- Indeks listy jest planowany na kolejną wersję.
- Dziwne sortowanie to problem małych i dużych liter oraz polskich znaków
- grupowanie linii wymagało by zmiany struktury bazy, polecam listę ulubionych przystanków
- co do przystanku nr 5 to dane pobieram z plików XML z rozkładów w Wrocławiu jeśli tam coś wprowadzili 2 razy to tak też będzie u mnie, nie przepisuje ręcznie każdego przystanku, zatem nie mogę zweryfikować wszystkich błędów jakie są w plikach
- przycinania nie zauważyłem na iPhonie 3.0
- wyszukiwanie działa tylko na pierwsze znaki w chwili obecnej czyli piszemy PL i mamy wszystkie place w tym i PL. JANA PAWŁA II, może w kolejnej wersji wprowadzę wyszukiwanie po fragmencie nazwy

Przy okazji zauważyłem błąd w softwarze Apple w 3.0, 3.1 beta wyszukanie nie znajduje polskiej litery Ł przy wprowadzeniu L - inne znaki są wyszukiwane poprawnie.

---- Dodano 07-08-2009 o godzinie 11:19 ----
Planowana kolejność pojawiania się nowych baz jest następująca:
- Łódź (ale nie mam potwierdzenia od MPK że mogę zrobić i prace są w tej chwili wstrzymane)
- Lublin
- Rzeszów
- Tychy (dostałem teoretycznie potwierdzenie że mogę przygotować ich rozkłady)
- Bielsko-Biała
- Szczecin
- Białystok
- Kalisz
- KZK GOP
- Opole
- Radom
- Nowy Sącz
- Gdańsk

#99 rudy211

rudy211
  • 360 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 07 sierpnia 2009 - 14:53

No i jest nowa wersja w AppStore.

#100 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 sierpnia 2009 - 15:51

Chciałbym tylko dodać, ukaże się recenzja tego programu, napisana przeze mnie więc proszę mnie nie ubiegać :) Dodam tylko, że program wedle zapewnień autora powinien być za jakiś czas kompatybilny z iPodem Touch 1g.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych